Zmień miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kino na przeciw wykluczeniu: Ja, Daniel Blake

Kiedy2017-04-20 godzina 14:00
GdzieKino Atlantic
ul. Chmielna 33
Warszawa
Kino na przeciw wykluczeniu: Ja, Daniel Blake

Kino / Na / Przeciw / Wykluczeniu

"Szkoła to nie tylko instytucja, miejsce zdobywania wiedzy -  to może przede wszystkim szczególne, niepowtarzalne miejsce budowania relacji, rozpoznawania siebie, odkrywania pasji, uczenia się wrażliwości, doświadczenia ,empatii. Odważnie: nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i rodziców…

U młodych to poznawanie siebie jako indywidualności, odosobności zawsze jednak w kontekście społecznym. Na tym poligonie lub jak ktoś woli w ogrodzie szkolnych rozkoszy mamy do czynienia z dojrzewaniem do dorosłości.

XXI wiek to czas szalonych przemian, konfrontacji, poddawania się problemom, zmianom. Nauczyciele te problemy powinni nie tylko rozpoznawać, ale chcieć w ich wyjaśnieniu aktywnie uczestniczyć …

Dziś jak nigdy potrzeba nam profesjonalizacji naszego powołania by Jas stawał się Janem, by dziecko zachowując wszelką swą delikatność i pamięć stawało się dojrzałym odpowiedzialnym człowiekiem, przyjacielem, partnerem, rodzicem.

Kategorie wykluczenia (wiek, uchodzący, rasa, płeć, religijność itd.), filmy, które wybraliśmy oraz specjaliści, których zapraszamy do rozmów pomogą nam nie tylko odkryć na nowo i nazwać problemy, ale radzić sobie w prozaicznych szkolnych problemach.

Przestrzeń inna niż szkoła np. kino może  pomoc wyzwolić się z kieratu przyzwyczajeń i schematycznych rozwiązań, a staje się miejscem warsztatów ex terytorialnym, w którym marzenia konfrontujemy z życiem a może odwrotnie?" (entropiaslowa.pl)

„Ja, Daniel Blake"

20 kwietnia (czwartek) g. 14.00

Opis filmu:

Uhonorowana najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Scenariusz:

- 14.00 - przywitanie widzów - Arkadiusz Walczak dyr. WCIES-u

- 14.10 - 15.50 - projekcja filmu

- 15.55 - 17.00 - rozmowa z GOŚCMI, którą poprowadzą Arkadiusz Walczak oraz Artur Wolski

Aby wziąć udział w wydarzeniu 20 kwietnia należy wypełnić formularz>>

Aktualne wydarzenia Kino
DataWydarzenieMiejsce
2017-06-26
-
2017-08-31
5. Wakacje w Kinie PrahaKino Praha
Zobacz inne wydarzenia

Zapowiedzi

Gang Wiewióra 2

Reżyser: Callan Brunker
Gatunek: Animacja
Produkcja: Kanada/USA/Korea Południowa
W kinach od: 18-08-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama