Zmień miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Na srebrnym globie - pokaz filmu i spotkanie z A.J. Jaroszewiczem

Kiedy2017-04-27 godzina 17:00
Za ileBezpłatne wejściówki dostępne w kasie muzeum od 7 kwietnia
GdziePaństwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie ul. Kredytowa 1
Warszawa
Na srebrnym globie - pokaz filmu i spotkanie z A.J. Jaroszewiczem

 

Pokaz jednego z najgłośniejszych filmów w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. „Na srebrnym globie” prezentowano na licznych zagranicznych festiwalach – w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych i we Francji. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z głównym operatorem filmu – Andrzejem J. Jaroszewiczem, który opowie o zmaganiach, o trudnościach i o rozwiązaniach technicznych związanych z realizacją filmu. Seans w Kinie Antropos to jedyna okazja, aby zobaczyć materiały archiwalne zza kulis produkcji!

Na planecie podobnej do Ziemi rozbija się statek kosmiczny. Ocaleni zakładają osadę nad morzem. Najstarszy z nich – Jerzy, rejestruje historię rodzącej się cywilizacji. Pojawiają się kolejne pokolenia, próbujące pokonać władających planetą Szernów i wyczekujące wybawiciela. Ten ostatni w końcu się zjawia. Niedokończona adaptacja wizjonerskiej „Trylogii księżycowej” Jerzego Żuławskiego. Historia ludzkiej cywilizacji wyrosłej na Księżycu z czworga astronautów. Kolonia założona przez nich na Srebrnym Globie po wiekach okaże się cywilizacją powielającą wszystkie grzechy cywilizacji ziemskiej...

Wstęp wolny

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie muzeum od 7 kwietnia. Nie prowadzimy rezerwacji biletów. Liczba miejsc ograniczona.

 

Aktualne wydarzenia Kino
DataWydarzenieMiejsce
2017-06-25Pokaz specjalny filmu "Volta" w Kinie AtlanticKino Atlantic
2017-06-26
-
2017-08-31
5. Wakacje w Kinie PrahaKino Praha
Zobacz inne wydarzenia

Premiery

Tożsamość zdrajcy

Reżyser: Michael Apted
Gatunek: Thriller
Produkcja: Wielka Brytania

FB dlaMaturzysty.pl reklama