Kino
Kino na przeciw wykluczeniu: Ja, Daniel Blake

Kino na przeciw wykluczeniu: Ja, Daniel Blake

  • 2017-04-20, , godzina 14:00
  • Kino Atlantic, Warszawa

Opis

Kino / Na / Przeciw / Wykluczeniu

"Szkoła to nie tylko instytucja, miejsce zdobywania wiedzy -  to może przede wszystkim szczególne, niepowtarzalne miejsce budowania relacji, rozpoznawania siebie, odkrywania pasji, uczenia się wrażliwości, doświadczenia ,empatii. Odważnie: nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i rodziców…

U młodych to poznawanie siebie jako indywidualności, odosobności zawsze jednak w kontekście społecznym. Na tym poligonie lub jak ktoś woli w ogrodzie szkolnych rozkoszy mamy do czynienia z dojrzewaniem do dorosłości.

XXI wiek to czas szalonych przemian, konfrontacji, poddawania się problemom, zmianom. Nauczyciele te problemy powinni nie tylko rozpoznawać, ale chcieć w ich wyjaśnieniu aktywnie uczestniczyć …

Dziś jak nigdy potrzeba nam profesjonalizacji naszego powołania by Jas stawał się Janem, by dziecko zachowując wszelką swą delikatność i pamięć stawało się dojrzałym odpowiedzialnym człowiekiem, przyjacielem, partnerem, rodzicem.

Kategorie wykluczenia (wiek, uchodzący, rasa, płeć, religijność itd.), filmy, które wybraliśmy oraz specjaliści, których zapraszamy do rozmów pomogą nam nie tylko odkryć na nowo i nazwać problemy, ale radzić sobie w prozaicznych szkolnych problemach.

Przestrzeń inna niż szkoła np. kino może  pomoc wyzwolić się z kieratu przyzwyczajeń i schematycznych rozwiązań, a staje się miejscem warsztatów ex terytorialnym, w którym marzenia konfrontujemy z życiem a może odwrotnie?" (entropiaslowa.pl)

„Ja, Daniel Blake"

20 kwietnia (czwartek) g. 14.00

Opis filmu:

Uhonorowana najważniejszą nagrodą festiwalu w Cannes niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Scenariusz:

- 14.00 - przywitanie widzów - Arkadiusz Walczak dyr. WCIES-u

- 14.10 - 15.50 - projekcja filmu

- 15.55 - 17.00 - rozmowa z GOŚCMI, którą poprowadzą Arkadiusz Walczak oraz Artur Wolski

Aby wziąć udział w wydarzeniu 20 kwietnia należy wypełnić formularz>>

Mapa

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Najlepsze filmy animowane dla dorosłych
Najlepsze filmy animowane dla dorosłych

Tematyka tych animacji z pewnością nie jest dla dzieci.

Za to kochamy Franka Underwooda [15 NAJLEPSZYCH CYTATÓW]
Za to kochamy Franka Underwooda [15 NAJLEPSZYCH CYTATÓW]

Demoniczny, machiaweliczny, socjopata, manipulant… Epitety pod adresem Franka Underwooda można mnożyć bez końca. Dzisiaj 27 lutego Netflix wyemituje trzeci sezon serialu.

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.