Kino
"Mustang" w Zamku Królewskim w Warszawie

"Mustang" w Zamku Królewskim w Warszawie

  • 2017-10-13, , godzina 19:00
  • plac Zamkowy 4, Warszawa

Opis

Ogromna okazja dla miłośników kina wysokich lotów! Już 13 października w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się pokaz francusko-tureckiego filmu „Mustang”. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 19:00.  

Film debiutującej tureckiej reżyserki Deniz Gamze Ergüven zdobył wiele nagród, m.in. nagrody FIPRESCI przyznawanej przez stowarzyszenie krytyków filmowych dla Największego Odkrycia Filmowego 2015 oraz nagrody Publiczności na AFI Fest 2016. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć to dzieło podczas jednego z pokazów w ramach przeglądu filmów tureckich, który towarzyszy cyklowi wykładów „Sześć wieków relacji polsko-tureckich” w Zamku Królewskim w Warszawie.

O filmie

Akcja filmu toczy się w małym nadmorskim miasteczku, kilkaset kilometrów od Stambułu. Lale i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że ich zachowanie wywoła lokalny skandal, który będzie miał nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień staje się więzieniem, a opiekunowie jak najszybciej chcąc pozbyć się problemu — wydać córki za mąż bez ich zgody. Siostry postanawiają jednak za wszelką cenę znaleźć wyjście, by pokonać ograniczenia i żyć na swój sposób.

Pokaz w Zamku Królewskim w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na turecką ucztę filmową 13 października o godz. 19:00 do Sali Kinowej. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, ale z powodu ograniczonej ilości miejsc należy się zarejestrować. Można to zrobić dzwoniąc pod numer: (22) 35 55 170 lub pisząc na adres mailowy: wyklady[at]zamek-krolewski.pl.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Szyc w thrillerze od Felksa Falka
Szyc w thrillerze od Felksa Falka

W pierwszy piątek września na ekranach naszych kin zadebiutuje psychologiczny thriller Feliksa Falka pt. "Enen" z Borysem Szycem w roli głównej.

"Księga Życia" Guillermo del Toro (ZWIASTUN)
"Księga Życia" Guillermo del Toro (ZWIASTUN)

Channing Tatum i Diego Luna walczący o względy Zoe Saldany w zwiastunie animacji "Księga Życia".

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.

Polecamy