Zmień miasto
Literatura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Elisabeth Duda - spotkanie autorskie

Kiedy2017-05-16 godzina 18:00
Za ilewstęp wolny
GdzieDom Kultury PRAGA w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
Warszawa
Elisabeth Duda - spotkanie autorskie

Gościem DK PRAGA będzie Elisabeth Duda - aktorka, prezenterka, autorka książek, znana całej Polsce z programu "Europa da się lubić".

Elisabeth Duda jest aktorką polsko-francuską. Urodzona w Paryżu, ukończyła studia aktorskie w łódzkiej Szkole Filmowej PWSFTviT, jako pierwszy obcokrajowiec w historii szkoły.

Otrzymała Złotego Lwa na Kargowskim Festiwalu za najlepszą kreację aktorską w filmie “Biegnij chłopcze biegnij”. Dostała również nagrodę za najlepszą drugą rolę żeńską na 44. Festiwalu Teatru w Kaliszu oraz za najlepszą drugą rolę żeńską na 22. Festiwalu Szkól Teatralnych w Łodzi. Dziennikarka i uczestniczka rόżnych programόw telewizji polskiej, autorka trzech książek, tłumaczka kilku sztuk teatralnych, przyznano jej nagrodę Piękniejszej Polski przez Ministra Kultury oraz tytuł Francuskiej Obecności za granicą przez Francuski Senat. Zagrała w licznych filmach długo- jak i krόtko-metrażowych, wcielając się między innymi w role Cosimy Wagner czy Marii Skłodowskiej-Curie. Od dziesięciu lat gra intensywnie w sztukach Teatru Polskiego Radia. Elisabeth mieszka obecnie na stałe w Paryżu, gdzie gra w teatrze i przygotowuje się do ról w trzech produkcjach filmowych. Ale często lata do Nowego Jorku.

prowadzenie: Conrado Moreno

sala koncertowa DK Praga

wstęp wolny

FB dlaMaturzysty.pl reklama