Zmień miasto
Literatura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Spotkanie z Małgorzatą Saramonowicz

Kiedy2017-02-02 godzina 18:00
Za ilewstęp wolny
GdzieEmpik Junior, ul. Marszałkowska 116/122
Warszawa
Spotkanie z Małgorzatą Saramonowicz

Małgorzata Saramonowicz już po raz drugi przedstawia świat dark fantasy. „W zaświatach” (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) to drugi tom sagi „Xięgi Nefasa”, której akcja toczy się na dworze Bolesława Krzywoustego. Z okazji premiery powieści autorka spotka się z czytelnikami 2 lutego w salonie Empik Junior w Warszawie.

Małgorzata Saramonowicz prowokuje, niepokoi, ale przede wszystkim po raz kolejny dowodzi, że historia może być kanwą dla sagi fantasy. Dwunastowieczna Polska przestawiana w powieści to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę. Autorka znów udawania, że jest mistrzynią przenikania się faktografii z elementami fantastyki.

Małgorzata Saramonowicz – autorka horrorów, scenarzystka i producentka filmowa. Została okrzyknięta następczynią E.A. Poe’go. Jej twórczość od lat wzbudza żywiołową dyskusję nie tylko wśród krytyków literackich.

FB dlaMaturzysty.pl reklama