Zmień miasto
Literatura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wieczór z Haliną Poświatowską w Nowym Świecie Muzyki

Kiedy2017-05-10 godzina 19:00
Za ile20 zł
GdzieNowy Świat Muzyki, ul. Nowy Świat 63
Warszawa
Wieczór z Haliną Poświatowską w Nowym Świecie Muzyki

Żyła szybko, zmarła młodo. Jej życie to gotowy scenariusz na hollywoodzki film. Halina Poświatowska, bo o niej mowa, to autorka jednych z najpiękniejszych polskich wierszy. Dziś nieco mniej znana, szczególnie przez młodsze pokolenie. W tym roku przypada 50 rocznica jej śmierci. Jej postać oraz twórczość przybliży warszawiakom wydarzenie artystyczne „Poświata po świt”. Wydarzenie odbędzie się 10 maja o godzinie 19:00 w Nowym Świecie Muzyki.

Grupa artystyczna Art Game przygotowała specjalny wieczór inspirowany postacią poetki. Celem jest dotarcie do szerszej grupy społeczeństwa poprzez obcowanie z poezją i bezpośredni kontakt ze sztuką tworzenia, w tym z ludźmi, którzy taką sztukę uprawiają.

W idealnej przestrzeni, aż na dwóch piętrach usłyszymy improwizacje muzyczne oraz impresje słowne zainspirowane twórczością Poświatowskiej, a wszystko to odbędzie się w intrygującej oprawie wizualnej. Nie zabraknie również chwili wyciszenia i refleksji przy dźwiękach głosu samej poetki. Całość zakończy jam session, podczas którego goście wieczoru będą mogli zagrać bądź po prostu przeczytać wiersze, spontanicznie dołączając do zespołu muzyków i performerów.

FB dlaMaturzysty.pl reklama