Zmień miasto
Literatura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

"Wiersze w mieście" - poezja w Łazienkach Królewskich

Kiedy2017-04-25 godzina 18:00
GdzieTeatr Królewski w Starej Oranżerii, Łazienki Królewskie
Warszawa
"Wiersze w mieście" - poezja w Łazienkach Królewskich

27 tysięcy wierszy pojawiło się 1 kwietnia w Warszawie. Stolica zakwitła poezją w przestrzeni miejskiej, kawiarniach, klubach i niezależnych księgarniach. Kulminacją akcji „Wiersze w mieście” będzie wieczór z poezją, który odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Utwory prezentowane w ramach projektu „Wiersze w mieście” są autorstwa siedemnastu europejskich poetek i poetów, a niektóre z nich zostały stworzone specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim akcji jest Europa wraz z całym swoim bogactwem kulturowym, ale też współczesnymi problemami. Wiersze reprezentują różnorodność tradycji i poglądów, są także świadectwem zmian, jakie dzieją się na naszych oczach.

Spotkanie swoją obecnością uświetnią poetki: Katariina Vuorinen, Joanna Mueller oraz Aušra Kaziliūnaitė. Podczas wieczoru będzie można wysłuchać wierszy w języku polskim, czytanych przez aktorów, Beatę Jewiarz i Adama Baumana, jak i w językach oryginalnych. Spotkanie poprowadzi poeta i dziennikarz, Dariusz Bugalski.

FB dlaMaturzysty.pl reklama