Literatura
Elisabeth Duda - spotkanie autorskie

Elisabeth Duda - spotkanie autorskie

  • 2017-05-16, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Dom Kultury PRAGA w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy , Warszawa

Opis

Gościem DK PRAGA będzie Elisabeth Duda - aktorka, prezenterka, autorka książek, znana całej Polsce z programu "Europa da się lubić".

Elisabeth Duda jest aktorką polsko-francuską. Urodzona w Paryżu, ukończyła studia aktorskie w łódzkiej Szkole Filmowej PWSFTviT, jako pierwszy obcokrajowiec w historii szkoły.

Otrzymała Złotego Lwa na Kargowskim Festiwalu za najlepszą kreację aktorską w filmie “Biegnij chłopcze biegnij”. Dostała również nagrodę za najlepszą drugą rolę żeńską na 44. Festiwalu Teatru w Kaliszu oraz za najlepszą drugą rolę żeńską na 22. Festiwalu Szkól Teatralnych w Łodzi. Dziennikarka i uczestniczka rόżnych programόw telewizji polskiej, autorka trzech książek, tłumaczka kilku sztuk teatralnych, przyznano jej nagrodę Piękniejszej Polski przez Ministra Kultury oraz tytuł Francuskiej Obecności za granicą przez Francuski Senat. Zagrała w licznych filmach długo- jak i krόtko-metrażowych, wcielając się między innymi w role Cosimy Wagner czy Marii Skłodowskiej-Curie. Od dziesięciu lat gra intensywnie w sztukach Teatru Polskiego Radia. Elisabeth mieszka obecnie na stałe w Paryżu, gdzie gra w teatrze i przygotowuje się do ról w trzech produkcjach filmowych. Ale często lata do Nowego Jorku.

prowadzenie: Conrado Moreno

sala koncertowa DK Praga

wstęp wolny

Mapa

Ostatnio czytane
Romans nauczyciela z uczennicą w powieści Bartkowskiej
Romans nauczyciela z uczennicą w powieści Bartkowskiej

Krnąbrna nastolatka i wypalony czterdziestoparolatek - czy mogą być pokrewnymi duszami, sobie przeznaczonymi? I czy mają szansę na miłość szczęśliwą, jeśli ona jest uczennicą, a on, Wiktor, jej nauczycielem i wychowawcą?

Amerykański koszmar
Amerykański koszmar

Powieść Edwarda Redlińskiego w klasyczny sposób ukazuje emigranckie piekiełko - strach, śmiech, rozpacz, oszustwa

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?