Literatura
Lech Wałęsa w rozmowie z Cezarym Łazarewiczem i Andrzejem Boberem

Lech Wałęsa w rozmowie z Cezarym Łazarewiczem i Andrzejem Boberem

  • 2017-10-12, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Opis

Lech Wałęsa, legendarny przywódcza „Solidarności” i strajku w Stoczni Gdańskiej to symbol buntu i walki o polską demokrację. „Ja. Z Lechem Wałęsą rozmawiają Andrzej Bober i Cezary Łazarewicz” (W.A.B) jest książką wypełnioną trudnymi pytaniami i bardzo osobistymi odpowiedziami. Część z nich padnie 12 października w warszawskim salonie Empik Junior, podczas spotkania z okazji premiery książki, w którym udział weźmie bohater oraz autorzy książki.

Przez wiele osób uwielbiany, przez niektórych potępiany. Jaki jest pierwszy wybrany w powszechnych wyborach Prezydent RP? Jak zmienił się na przestrzeni kilkudziesięciu lat burzliwej kariery politycznej? Rozmowa, prowadzona przez Cezarego Łazarewicza i Andrzeja Bobera, układa się w porywający portret człowieka, który przebył niewiarygodnie długą i wyboistą drogę przez współczesną historię Polski, aby dziś przedstawiać czytelnikom swoją wersję wydarzeń. Bez retuszu.

Lech Wałęsa – laureat pokojowej Nagrody Nobla i jeden ze 100 najważniejszych ludzi XX wieku według tygodnika „Time”. Pierwszy Prezydent RP wybrany w wyborach powszechnych, symbol walki o wolność i demokrację. Legendarny współzałożyciel i pierwszy przywódca NSZZ „Solidarność".

Cezary Łazarewicz – dziennikarz i publicysta, autor reportaży. Laureat Nagrody „Nike” w 2017 roku za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.

Andrzej Bober – dziennikarz, wykładowca akademicki pracujący na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi bloga „Bober z konfiturą”.

Ostatnio czytane
Polski konkwistador na Targach Książki Historycznej
Polski konkwistador na Targach Książki Historycznej

"Uciekinier" to ponad 400 stron powieści z gatunku historical fiction.

Brzydula. Historia niekochanej
Brzydula. Historia niekochanej

Wspomnienia Constance Briscoe, wydane pod tytułem Ugly, ukazują świat dziecka, które musiało dojrzeć przedwcześnie.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Polecamy