Literatura
Spotkanie z Agnieszką Meyer

Spotkanie z Agnieszką Meyer

  • 2017-03-21, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • empik Nowy Świat, Warszawa, ul. Nowy Świat 15/17, Warszawa

Opis

Największą trucizną mogą okazać się relacje międzyludzkie. Trudność borykania się ze wspomnieniami oraz przeszłością stały się głównym tematem najnowszej powieści Agnieszki Meyer –  „Karmin” ( Wydawnictwo MG). Które ślady powinno się wymazać, a które zatrzymać? Tego można dowiedzieć się z książki. Z okazji jej premiery autorka spotka się z czytelnikami 21 marca w salonie Empik Nowy Świat w Warszawie.

 „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” - wyznawcami takiej zasady na pewno są bohaterowie powieści Agnieszki Meyer, którzy przemierzając świat wciąż nie mogą znaleźć swojego miejsca. Ojczyzna stanowi dla nich ostoję, ale także przekleństwo, od którego za wszelką cenę chcą uciec. Uwiązani w nie-swojej pamięci próbują na nowo wynaleźć narodowość. Ich losy ściśle związane są z literaturą, która nie stanowi jedynie papierowego przedmiotu, ale sens życia. Jak mówi Sylwia Chutnik: „Artefakty związane z historią poligrafii są na równi ważne, co wątek miłości głównych bohaterów”. „Karmin” to również opowieść o tym, jak często nie dostrzegamy w porę lub odkładamy na później szanse, słowa i czyny. A przede wszystkim miłość. Podczas spotkania Meyer wprowadzi fanów w świat dzieł sztuki – tych wykonanych ręką ludzką i tych naturalnych, chociaż ginących.

 Agnieszka Meyer – polska pisarka debiutująca na rynku wydawniczym. Miłośniczka literatury, sztuki oraz podróży.

Ostatnio czytane
Książka Torego Renberga już w księgarniach!
Książka Torego Renberga już w księgarniach!

W księgarniach pojawiła się książka "Charlotte Isabel Hansen" Torego Renberga. Jest to kontynuacja losów Jarlego Kleppa z książki "Człowiek, który pokochał Yngvego".

Pirania na kolację, czyli w 1405 dni dookoła świata
Pirania na kolację, czyli w 1405 dni dookoła świata

Pani HR-owiec, 25 lat. Pan architekt, 26 lat. Pewnego piątku, w drodze do pracy, postanawiają zupełnie zmienić swoje życie...

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Konkurs Ziaja