Literatura
Spotkanie z Dorotą Sumińską

Spotkanie z Dorotą Sumińską

  • 2017-03-21, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Opis

Najbardziej znana polska weterynarz oraz dziennikarka zabiera czytelników w egzotyczną podróż. Dorota Sumińska odbyła właśnie wyprawę do Kolumbii, Peru i Brazylii. Relację postanowiła przedstawić  w najnowszej książce „Balią przez Amazonkę” (Wydawnictwo Literackie). Z okazji premiery spotka się z czytelnikami 21 marca w salonie Empik Junior w Warszawie.

Jak wysoką pozycję mają kobiety w społeczeństwie kolumbijskim? Jak wygląda spotkanie z nietoperzem-wampirem? Które ze zwierząt jest bardziej urokliwe: różowy delfin czy małpa wełniak? Na te pytania w sposób anegdotyczny, nienachlany, a przede wszystkim ciekawy postanowiła odpowiedzieć Dorota Sumińska. Autorka w  książce snuje opowieści o przyrodzie, losie zwierząt i wpływie człowieka na środowisko naturalne, które nierzadko są niebezpieczne. W książce znajdujemy bogatą i trafną refleksję na temat zmian cywilizacyjnych. „Balią przez Amazonkę” przenosi czytelników do zachwycającego świata wiecznie żywej dżungli.

Dorota Sumińska – lekarz weterynarii z wieloletnią praktyką, psycholog zwierzęcy z zamiłowania, od kilku lat prowadząca popularne radiowe i telewizyjne programy o zwierzętach.  Autorka poradników i książek o zwierzętach.

Mapa

Ostatnio czytane
Aneta Jadowska - koncertowy wieczór autorski
Aneta Jadowska - koncertowy wieczór autorski Warszawa

24 lutego, w klubie Chwila odbył się jedyny w swoim rodzaju "grungowy" wieczór autorski Anety Jadowskiej, twórczyni powieści "Bogowie muszą być szaleni".

Skandalista Weller i jego nieprzyzwoity Samowar
Skandalista Weller i jego nieprzyzwoity Samowar

Taka konwencja, taka radziecka karma. Do mnie to jednak nie trafia, a jedyne, z czym będę odtąd kojarzyć Wellera, to niestety obsceniczne sceny z siostrą Maszą czy Nadieżdą Krupską.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?