Literatura
Spotkanie z Małgorzatą Saramonowicz

Spotkanie z Małgorzatą Saramonowicz

  • 2017-02-02, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

Opis

Małgorzata Saramonowicz już po raz drugi przedstawia świat dark fantasy. „W zaświatach” (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak) to drugi tom sagi „Xięgi Nefasa”, której akcja toczy się na dworze Bolesława Krzywoustego. Z okazji premiery powieści autorka spotka się z czytelnikami 2 lutego w salonie Empik Junior w Warszawie.

Małgorzata Saramonowicz prowokuje, niepokoi, ale przede wszystkim po raz kolejny dowodzi, że historia może być kanwą dla sagi fantasy. Dwunastowieczna Polska przestawiana w powieści to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę. Autorka znów udawania, że jest mistrzynią przenikania się faktografii z elementami fantastyki.

Małgorzata Saramonowicz – autorka horrorów, scenarzystka i producentka filmowa. Została okrzyknięta następczynią E.A. Poe’go. Jej twórczość od lat wzbudza żywiołową dyskusję nie tylko wśród krytyków literackich.

Mapa

Ostatnio czytane
Aneta Jadowska - koncertowy wieczór autorski
Aneta Jadowska - koncertowy wieczór autorski Warszawa

24 lutego, w klubie Chwila odbył się jedyny w swoim rodzaju "grungowy" wieczór autorski Anety Jadowskiej, twórczyni powieści "Bogowie muszą być szaleni".

Skandalista Weller i jego nieprzyzwoity Samowar
Skandalista Weller i jego nieprzyzwoity Samowar

Taka konwencja, taka radziecka karma. Do mnie to jednak nie trafia, a jedyne, z czym będę odtąd kojarzyć Wellera, to niestety obsceniczne sceny z siostrą Maszą czy Nadieżdą Krupską.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?