Literatura
"Wiersze w mieście" - poezja w Łazienkach Królewskich

"Wiersze w mieście" - poezja w Łazienkach Królewskich

  • 2017-04-25, , godzina 18:00
  • Teatr Królewski w Starej Oranżerii, Łazienki Królewskie, Warszawa

Opis

27 tysięcy wierszy pojawiło się 1 kwietnia w Warszawie. Stolica zakwitła poezją w przestrzeni miejskiej, kawiarniach, klubach i niezależnych księgarniach. Kulminacją akcji „Wiersze w mieście” będzie wieczór z poezją, który odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Utwory prezentowane w ramach projektu „Wiersze w mieście” są autorstwa siedemnastu europejskich poetek i poetów, a niektóre z nich zostały stworzone specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim akcji jest Europa wraz z całym swoim bogactwem kulturowym, ale też współczesnymi problemami. Wiersze reprezentują różnorodność tradycji i poglądów, są także świadectwem zmian, jakie dzieją się na naszych oczach.

Spotkanie swoją obecnością uświetnią poetki: Katariina Vuorinen, Joanna Mueller oraz Aušra Kaziliūnaitė. Podczas wieczoru będzie można wysłuchać wierszy w języku polskim, czytanych przez aktorów, Beatę Jewiarz i Adama Baumana, jak i w językach oryginalnych. Spotkanie poprowadzi poeta i dziennikarz, Dariusz Bugalski.

Mapa

Ostatnio czytane
Antologia "2018" zbiera najlepsze polskie opowiadania
Antologia "2018" zbiera najlepsze polskie opowiadania

To zbiór opowiadań wyróżnionych w konkursie 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

Nadchodzi nowa, pełnokrwista seria kryminalna
Nadchodzi nowa, pełnokrwista seria kryminalna

Już 18 maja premiera pierwszej części trylogii kryminalnej Roberta Ostaszewskiego - "Zginę bez ciebie"!

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?