Inna
Warsaw United 3 - Trzecia Kolejka

Warsaw United 3 - Trzecia Kolejka

Opis

W Centralnym Domu Qultury odbędzie się trzecie spotkanie stołecznej ligi drum'n'bassowej Warsaw United. W dwóch pierwszych kolejkach wystąpiło już 19 graczy, wśród nich zarówno legendarni pionierzy stołecznego drum'n'bassu (Stikorama, Perez, Sesiz), jak i przedstawiciele późniejszych pokoleń.

Od chwili narodzin pomysłu zorganizowania cyklu Warsaw United, jego główną ideą jest zaprezentowanie pełnego spektrum możliwości i wszechstronności warszawskiej sceny - od wczesnych początków aż do dziś. Trzecia odsłona WU zamyka ten przegląd.

I tak 9 lutego wystąpią Kinga, Aztek, Runda, Swim, Sebas & Bobas oraz gospodarze cyklu Zyguli, Simba i Ginee K, który przylatuje do Polsku specjalnie na ten wieczór. Tak liczny skład jest gwarancją rzadko spotykanej różnorodności, zatem jeżeli cykl Warsaw United nie usatysfakcjonował jeszcze muzycznie wszystkich fanów połamanych rytmów w Warszawie i poza jej granicami, prawdopodobnie stanie się to tym razem.

Tensionkru -Kolektyw producencko - didżejski. Od 2002 roku regularnie organizujący rozmaite wydarzenia związane z muzyką drum'n'bass. Pierwotny skład: Simba, Zyguli, Pi w 2005 roku zmienił się przez dołączenie didżeja Ginee K, a w niedalekim czasie odejściu Pi.
Na pomysł zorganizowania Warsaw United wpadli już ponad trzy lata temu. Jednak los chciał, że dopiero schyłek 2006 roku stał się rzeczywistym terminem realizacji tego projektu. Jako najdłużej działająca w stolicy ekipa drum'n'bassowa postanowili wejść w rolę gospodarzy wydarzenia, które podsumowuje kilkuletnią historię tej muzyki w tym mieście. Ambicją i częścią planów na przyszłość kolektywu Tensionkru jest dalsze inicjowanie wydarzeń mieszczących się w idei Warsaw United.

Ginee K - czyli Kamil Ginglas pochodzi z Bełchatowa, czyli królewskiego zagłębia węgla brunatnego w Polsce. Od wczesnej młodości miał do czynienia z muzyką - przede wszystkim dzięki swojemu ojcu, który amatorsko gra na różnych instrumentach. Jako sześciolatek sam często sięgał po akordeon czy organki. Już jako mały chłopiec próbował swoich sił przy wczesnych programach komputerowych typu "Music Maker". W wieku 14 lat stworzył z
kolegami szkolne radio, które organizowało wiele imprez wewnątrz szkoły, jak również otwartych, które potrafiły przyciągnąć nawet 400 uczestników! W jego głowie królowały w tym czasie rave'y, do których sentyment pozostał mu po dzisiejsze lata. Na jednej z organizowanych imprez Ginee K spotkał Mc Jabbę D, z którym później ściśle
współpracował na scenie drum'n'bass. W wieku 17 lat pod pseudonimem GEELOU grał cyklicznie w niedzielnych audycjach w lokalnym Radiu Bełchatów. Audycje te odbiły się w Bełchatowie głośnym echem wśród osób zainteresowanych muzyka "inna" niż dyskotekowa. Po pewnym czasie działalności w kregu muzyki rave, jungle, dnb, hardcore razem z przyjaciółmi Acid, Hypnotic, Jabba D powołali kolektyw Temple of Nosie. Grupa ta w
ciagu kilkunastu miesięcy swojej działalności zorganizowała wiele niezapomnianych imprez w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim, z którego pochodziła część członków. W roku 2000 Ginee K wyprowadził się do Warszawy. Po kilku miesiącach aklimatyzacji, poznał didżeja Młodego_Jr, z którym zaczął współprace pod szyldem swojej grupy T.O.N. Po kilku latach działalności ekipa przestała istnieć. Kamil zaczął grać solo i uzyskał aprobatę i wiele pozytywnych opinii od warszawskich dinozaurów połamanej sceny. Próbował także swoich sił w produkcji muzyki drum'n'bass. Razem z Simba zrobili kilka numerów, które przez wiele miesięcy rozgrzewały parkiety krajowych, jak i zagranicznych klubów. Od blisko dwóch lat Ginee K jest członkiem warszawskiego kolektywu Tensionkru. Aktualnie na stałe mieszka w Londynie gdzie kontynuuje swoją działalność na rzecz propagowania dobrej muzyki. Jest jednym z rezydentów klubu/baru w południowym Londynie, gdzie miksuje różne odmiany muzyki breakbeatowej, od Ninja Tune po Good Looking.

Zyguli - założyciel Tension Kru. Dj i producent z Milanówka. Gdy wchodzi za decki w całości oddaje się perfekcji miksowania. W jego setach słychać echa zamierzchłych junglowych produkcji, dużo przyspieszonych wokali i ogólną radość grania.

Simba - producent i dj związany z warszawską sceną muzyki elektronicznej. Jego sztandarowym gatunkiem jest drum'n'bass. Od jedenastu lat zajmuje się produkcją własnej muzyki, nieco krócej występuje jako dj. Popularność w kręgach kultury klubowej i muzyki elektronicznej przyniosły mu kultowe niegdyś, audycje "Napiente Struktury Uamane", które w latach 2001-2003 prowadził na antenie Radiostacji - Rogłośni Harcerskiej. W roku 2001, razem z didżejami Pi i Zyguli założył trio o nazwie Tensionkru. Zajmują się wspólną produkcją muzyki, prezentowaniem drum'n'bassu przed publicznością, a przede wszystkim organizowaniem klubowych imprez w całej Polsce, z udziałem wielkoformatowych gwiazd z Polski i zagranicy. Za sprawą działalności tej grupy, stołeczna scena drum'n'dbassowa po latach marazmu mogła zacząć oddychać świeżym powiewem muzyki w najlepszym wykonaniu. Ich gośćmi byli m.in.: Matty C i Kiljoy (Concord Dawn), Mathematics, Gridlok, AI and Mc Lowqui, Raw.full, Spinback (Total Science), Raggamuffin Whiteman. W 2002 r. Simba został laureatem brazylijskiej edycji warsztatów Red Bull Music Academy. Simba był najmłodszym laureatem RBMA, a jednocześnie jedynym jak dotąd, drum'n'bassowym przedstawicielem Polski. Jest twórcą wielu znanych utworów i remixów, które stanowią trzon jego oryginalnych i żywiołowych występów. We wrześniu 2004 r. odbyła się światowa premiera ep'ki z jego remixem utworu "Czemu gdy..." wydanej przez nowozelandzką wytwórnię Uprising Rec. Rok później utwór Simby znalazł się na inauguracyjnym wydawnictwie Mekka Tunes (niezależna, wrocławska wytwórnia płytowa). W tym samym roku Simba skomponował ścieżkę dźwiękową do krótkometrażowego filmu pt. "Niebezpieczna lektura", która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem. Poza wieloma miastami w Polsce jego umiejętności doceniła publiczność Wiednia, Berlina, a także wielu innych zakątków świata, do których dotarły jego produkcje. Mimo swojego młodego wieku jest uznawany za niekwestionowany autorytet w dziedzinie muzyki elektronicznej, zwłaszcza gatunku drum'n'bass, który jest jego pasją.
Poza muzyką w Tensionkru, pod pseudonimem NGrafik odpowiada za przygotowanie projektów promujących grupę i jej aktywności.


AzteK - jest didżejem od 6 lat. Zaczynał od stylów hip - hop i rnb, nieco później 2step/UK garage. Jednak od czterech lat całkowicie poświęcił się muzyce drumn'bass, której bardzo szerokie spektrum można usłyszeć w jego stylistycznie zróżnicowanych setach.
Był organizatorem kilkudziesięciu imprez dnb/breakbeat/2step/hiphop w Warszawie.
Znany z wielu stołecznych klubów, reprezentował Warszawę także w Białymstoku (klub Metro), krakowskim Roentgenie oraz we Francji. Gość audycji w Radiostacji, Jazzradio i Radiu BIS.

SWIM - tak mówi o sobie i muzyce:
Muzyka = życie... Tak najłatwiej mogę określić mój stosunek do muzyki. Jest ona dla mnie wszystkim i to właśnie ona nadaje rytm i sens mojemu życiu. Moją miłość do muzyki zawdzięczam rodzicom, ponieważ to właśnie oni pokazali mi co to jest jazz, blues, rock, muzyka klasyczna itp. Nie zamykam się w jednym gatunku muzycznym, słucham praktycznie wszystkiego począwszy od tych, o których wspomniałem wcześniej, a skończywszy na acid techno, house, hip hop no i drum'n'bass. Za największy, życiowy błąd uważam przerwaną, po trzech latach naukę gry na pianinie. Muzyką zajmuję się od 9 lat, natomiast dj'ką od 7. Swoje pierwsze kawałki tworzyłem przy pomocy Fast Trackera, a z upływem czasu odkryłem Cubase i inne tego typu programy. Mam na swoim koncie kilkadziesiąt, skomponowanych kawałków w różnych gatunkach muzycznych. Dzięki jednemu z nich trafiłem do Radiostacji ("Mowa o radiostacji"), ale wszystko co dotyczy radia zawdzięczam Pawłowi Sito, który dał mi szansę zaistnienia na antenie. Pierwsze kroki w zdobywaniu doświadczenia didżejskiego stawiałem na dwóch discmanach i szkolnym mikserze, oraz wyliczonych BPM'ach. Na początku grałem house (lubię do niego wracać), dopiero później przyszedł drum'n'bass. Zaczęło się od nagrania grupy Fusion Forum - Summer Mist. Drum'n'bass zacząłem grać w Radiostacji. Poza radiowymi setami czy audycjami z Kwazarem i Żukiem- "Drum'n'Bass" oraz "Drum'n'Bass Session" mam na swoim koncie audycję "Nowe Brzmienia", gdzie koncentrowałem się na muzyce chilloutowej i elektronicznej

Bobass - od zawsze zwariowany na punkcie muzyki. Przygodę z gramofonami rozpoczynał w latach 90-tych, w legendarnym klubie Blue Velvet. W 2001 wraz z didżejami Tovdem, Pomponem i Wasylem założył kolektyw Drumatic Association, grający różne odmiany drum'n'bassu. Występowali m.in. w Le Madame, M25, CDQ, On Off, obok wielu znanych postaci
polskiej i zagranicznej sceny: Stikorama, Perez, Wonter, Sketch, MC Jabba D, Dukee, MC Maniac. Wraz z Młodym Jr i Ginem K (ex Temple of Noise) organizował cykl imprez Breakin Point w warszawskim klubie Punkt. Występował w nieistniejącym już Radiu Jazz, a także w audycji "Mocne Nocne" w PR Bis. Aktualnie jest rezydentem klubu Luzztro. Pod wpływem fascynacji brzmieniami nu skool breaks oraz electro i tech house razem z bratem (Sebass) tworzy duet 2 Brothers From The 4th Floor. Wspólnie z formacja "najgorsi.pl" organizuje cykliczną imprezę Break The Electro a także środowe Weapons of bass destruction.

Sebass - na scenie od 2004r. Współzałożyciel warszawskiego kolektywu Trickieside Crew (Sebass, Vincent, Mc Noze), z którym zapoczątkował cykl imprez Drumandbass Connection w klubach: Apartament (I i II edycja) i No mercy (III edycja). Obecnie wraz z bratem organizuje wtorki i środy w Luztrze (Break the electro, Weapons of bass destruction).

DJ Kinga - jedna z pierwszych w Polsce kobiet grających drum'n'bass. Od ponad dziewięciu lat związana ze sceną. Znana miłośnikom gatunku z bardzo wielu imprez w Warszawie, w której mieszka, oraz wielu innych miastach w całym kraju. Przez dwa i pół roku można ją było usłyszeć w niedzielnych audycjach "Wydział Elektroniki" w Jazz Radio. Przez kolejne dwa lata miksowała na żywo drum'n'bass w Radio Bis w audycji "Mocne Nocne". Choć w jej płytotece najwięcej jest ciężkich połamanych bitów, nie zamyka się w obrębie gatunku. Chętnie eksperymentuje i poszukuje nowych inspiracji. Jej sety zaskakują nie tylko znawców drum&bass. Można usłyszeć w nich trąbkę Woody Hermana, klawisze Pink Floydów, wokal hip hopowego Mc lub dźwięki rodem z minimalu. Kinga pisała recenzje płyt dla czasopism muzycznych. Chętnie bierze udział w różnych projektach muzycznych. Na imprezach występuje z zespołem grającym muzykę Nu Jazz / Broken Beat. W czasie spotkań literackich w warszawskich klubach tworzyła oprawę muzyczną do czytanych fragmentów poezji i felietonów znanych pisarzy. Przygotowywała również muzykę do pokazów mody i przedstawień teatralnych. Jest jedyną didżejką Warsaw United.

El Marecky - urodził się i po kilkunastu latach nic nie robienia zajął się muzyką. Na początku miksował muzykę na dwukaseciaku firmy panasonix i nagrywał utwory z lokalnego radia. Teraz używa gramofonów i winyli. Jego pierwszą muzyczną fascynacją była pierwsza płyta The Prodigy, "Experience". Od chwili zetknięcia się z nią pozostał wierny połamanym dźwiękom. Jego muzyka to koktajl składający się z break'ow, funky mid-tempo breakbeat'u, funku, old-skool hip-hopu i scratchy. Jego setom towarzyszą żywe instrumenty i mc's. El Marecky zamiótł już parkiety klubów w Berlinie (Bastard), Londynie (Herbal), Irlandii (Trinity rooms) i w Polsce (Le Madame, M25, Punkt, Piekarnia, Metro...). Grał z takimi artystami jak The Rogue Element, Art & Astma, A2DF. Swoje umiejętności prezentował tez całemu światu w rozgłośniach radiowych. El Marecky pod szyldem REBEL SCREAM organizuje również imprezy, realizuje projekty, promuje młodych artystów i walczy z wszechobecnym marazmem i nuda. Podczas Warsaw United 3 będzie odpowiadał za muzykę na górnej sali.

Dj Runda - inaczej RND. Dj/Organizator i Promotor drumowych eventów. Od 2003 roku wraz z dj'em Cyfrą tworzą ekipę Lunatic Asylum Crew. Wystąpił na ponad 100 imprezach w Polsce i za granicą. Lunatic Asylum zorganizowało 3 cykle imprez: Summer Drum Pleasure, Silent Running oraz Bassline Express, na który zaproszeni byli didżeje z Wysp Brytyjskich. Do dorobku Rundy należą również występy w audycjach radiowych takich jak: Mocne Nocne - Polskie Radio, oraz angielskiej stacji DNBWw.co.uk i pirackich PlanetDnb.com i Origin Fm. Utwory, jakie można usłyszeć w setach RND to przede wszystkim (lecz to nie reguła) produkcje artystów: A.I, Calibre, Marcus, Intalex, A Sides, London Electricity, Bcee, Lomax i Kubiks, AJC, Sketch & Code, Blade - a więc bardzo dużo utworów wokalnych, co nie zmienia faktu, że zawsze zaskakuje swoją selekcją.


Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi