Kenijczyk zwycięzcą 6. Półmaratonu Warszawskiego

2011-03-28

Do mety 6. Półmaratonu Warszawskiego dotarli właśnie pierwsi zawodnicy. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Sammy Kigen Korir (Kenia), który dystans 21,0975 km pokonał w 1:01:18 min, ustanawiając nowy rekord trasy. Tuż za nim, na mecie zjawili się kolejno: Peter Kariuki Wanjiru (Kenia) z czasem 1:02:17 i Marcin Chabowski (1:02:27).

Wśród pań, w tegorocznej edycji imprezy triumfowała Katarzyna Kowalska, której na pokonanie trasy półmaratonu wystarczyła godzina, 11 minut i 27 sekund. Drugie miejsce, z czasem 1:11.53 zajęła Rebaby Cherono Koech, a na najniższym stopniu podium stanęła Beatrice Jepkorir Rutto (1:12:32).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i kibicujemy pozostałym zawodnikom na trasie 6. Półmaratonu Warszawskiego.