Wiadomości - Z życia Uczelni

Coaching managerski: studia podyplomowe w AFiBV

2014-09-29 09:55:32 | Warszawa

Umiejętności wyznaczania celów,  przeprowadzenia zmian, budowania porozumienia i kreatywnego rozwiązywania problemów – to podstawa dla managera, który chce być liderem. Można się tego nauczyć na studiach podyplomowych Coaching managerski – wymóg leadershipu i przewagi nad konkurencją w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Słuchacze mogą także ubiegać się o akredytacje w International Coach Federation. Rekrutacja trwa.

Słuchacze poznają narzędzia skutecznego zarządzania z obszaru neurloeadershipu, osiągania celów i motywowania do ciągłego rozwoju osobistego zarówno poszczególnych pracowników, jak i zespołów, wpływając w ten sposób na wzmocnienie potencjału całej organizacji. W ciągu dwóch semestrów zajęć poznają metody profesjonalnego rozwoju postawy managera-coacha, budowania mistrzostwa osobistego czy znaczenia neuropsychologii w komunikacji.

- Program studiów ukierunkowany jest na dostarczenie kadrze zarządzającej kompetencji coachingowych. Jest to efekt ponad 6000 godzin mojej praktyki coachingowej oraz cennego doświadczenia kadry managerskiej wyższego szczebla. Program obejmuje naukę profesjonalnego coachingu – metody budowania potencjału managerskiego, wewnętrznej mocy i równowagi oraz  postawy umożliwiającej podejmowanie wyzwań stojących przed managerami. Gwarantujemy międzynarodową jakość nauczanych treści zgodnie ze światowymi standardami ICF - mówi dr Urszula Sadomska, jedyna w Polsce Master Certified Coach ICF, kierownik studiów Coaching managerski w AFiBV.

Program studiów został przygotowany na podstawie wytycznych i standardów zatwierdzonych przez International Coach Federation (ICF) – międzynarodowej organizacji coachingowej reprezentującej środowisko profesjonalnych coachów. Słuchacze będą mogli się ubiegać o akredytację w stopniu Associate Certified Coach (ACC) oraz Professional Certified Coach (PCC) w ICF. W sumie studenci zrealizują 216 zajęć prowadzonych przez praktyków biznesu i 9 godzin mentoringu grupowego, a także wezmą udział w superwizjach, ocenianych przez akredytowanego coacha ICF.

Coachingowy styl zarządzania pomaga firmom w osiąganiu coraz lepszych wyników na rynku. Jednak jest coś jeszcze. Coś, czego nie da się wpisać do księgi przychodów – to stworzenie zespołu, który identyfikuje się z celami firmy, i wyłonienie prawdziwych liderów. Więcej o studiach opowiada dr Urszula Sadomska:

Coachingowy styl zarządzania to trend, który zyskuje w Polsce swoich zwolenników. Na czym on polega?

- Metody coachingu managerskiego podnoszą skuteczność osiągania celów biznesowych oraz efektywność i jakość działań organizacji, pozwalają kadrze zarządzającej identyfikować i reagować nawet na „nikłe sygnały” nadchodzących kryzysów i  wyprzedzać je. Liderzy często nie uświadamiają sobie, jak ich własne zachowania oraz zachowania innych menedżerów w organizacji rzutują na kulturę organizacyjną. Prawdziwi liderzy reprezentują sobą potencjał do przedstawienia wizji, niosącej ze sobą przesłanie, z którym będą się identyfikować członkowie organizacji w takim stopniu, że będą w stanie podjąć zobowiązanie do jej realizacji. Coachingowe podejście w zarządzaniu pomaga liderom ten cel zrealizować. Jednym z głównych sposobów włączenia pracowników w realizację wizji jest świadome wykorzystanie do tego celu kultury organizacji, między innymi poprzez kształtowanie postawy zaangażowania i elastyczności organizacji na wielu jej płaszczyznach. Począwszy od zapewniania pracownikom dostępu do informacji, poprzez aktywne włączanie ich w proces decydowania o firmie aż po delegowanie uprawnień oraz zachęcanie do podejmowania decyzji, samodzielnego działania i rozwijania swojego potencjału.  Kultura coachingowa w organizacji temu bardzo sprzyja, a coaching daje możliwość pozafinansowego inspirowania pracowników do zaangażowania i rozwoju.

Jak coachingowy model zarządzania przekłada się na konkretne efekty biznesowe?

- Kilkukrotnie wdrażałam w firmach program coachingowy pt. „Akademia manager-coach”. Trzy lata po wdrożeniu programu firmy wskazywały na korzyści w wymiarze organizacyjnym, takie jak: zbudowanie mocnych relacji i zaufania, wzajemnego szacunku, akceptacji i zrozumienia, wzmocnienie u współpracowników poczucie bycia szanowanym i wartościowym członkiem zespołu, poprawa atmosfery organizacji, wzrost poziomu zaangażowania pracowników. Te jakości przekładały się na wymierne wyniki biznesowe. Korzyści w wymiarze indywidualnym każdego z managerów biorącego udział w akademii to: podniesienie poziomu kompetencji kierowniczych poprzez umiejętność określania i stawiania celów, inspirowania i motywowania współpracowników, udzielanie konstruktywnej informacji zwrotnej, uważnego słuchania, wzmocnienie wiary we własne możliwości, radzenie sobie ze stresem, zorientowanie na rozwiązanie

Coachingowego stylu zarządzania można się nauczyć, np. na kierowanych przez panią studiach podyplomowych Coaching managerski w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Jaką wiedzę przekazuje Pani słuchaczom?

- Słuchacze zdobywają kompetencje „miękkie”. To wymóg International Coach Federation, taki sam w każdym tego typu programie na świecie. Można tu wymienić m.in. umiejętności  zaufania, uważnego  słuchania, bezpośredniej komunikacji, zadawania pytań oceny zjawisk z różnych punktów widzenia, pokonywania wewnętrznych oporów i lęków. Wartością dodaną do studiów jest możliwość otrzymania międzynarodowego dyplomu honorowanego w każdym kraju na świecie. Ułatwia on realizację międzynarodowej kariery zawodowej. Za granicą umiejętność coachingowego podejścia do zarządzania jest bardzo promowana i oczekiwana. Twardo można podejść do zadań, do projektu, ale w traktowaniu ludzi niezbędne są umiejętności miękkie.

Dla kogo są te studia?

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nie tylko wiedzieć, ale i umieć, którzy mają odwagę doświadczać nowych wyzwań, są ambitni, chcą ukończyć akredytowany w ICF program i posiadać międzynarodowy dyplom. Zapraszamy prezesów, dyrektorów, managerów, coachów, trenerów. Wiedza merytoryczna na temat przywództwa wzbogacona o praktykę coachingu managerskiego będzie stanowić dopełnienie kompetencji managera. Uczestnicy studiów poznają reguły zarządzania poprzez coaching, metody osiągania celów w reakcji na zmieniające się środowisko, samoorganizacji poprzez meta-przywództwo oraz case studies wdrożeń coachingu managerskiego w organizacji i ich rezultaty na przykładach z różnych branż.

W programie znajdują się zajęcia z neuroleadershipu. Co to takiego?

- Uświadomienie sobie wpływu procesów zachodzących w mózgu na coaching i przywództwo, to nowy obszar dynamicznie rozwijających się badań. W skrócie – chodzi o powiązanie neuorobiologii z coachingiem. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak działa mózg i jak świadomie można wykorzystywać go do osiągania doskonałych rezultatów. Studenci dowiedzą się, czym i po co są emocje i uczucia, jak powstają, jakie są ich rodzaje i jak skutecznie z nimi pracować u siebie i u innych ludzi. Dowiedzą się również, jak mózg przyswaja wiedzę i w jaki sposób można to wykorzystać ucząc, inspirując i wspierając siebie i innych.

Studia będą prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, na warszawskim Ursynowie. Szczegółowe informacje na temat studiów można uzyskać pod numerem tel. 22 45 72 360, pisząc na studiapodyplomowe@vistula.edu.pl lub na stronie www.vistula.edu.pl/pol/page/coaching-managerski.

ip

 

Słowa kluczowe: afibv akademia finansów i biznesu vistula coaching managerski zarządzanie studia podyplomowe
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Bitwa Grafików: Inicjatywa ASP - kreatywna rywalizacja w Warszawie Warszawa

Battle(4).aspgdansk w Warszawie to niezwykły turniej w kreatywnym cyfrowym świecie.

Polecamy
EIT Food Innovation Prizes 2020 - 3. miejsce dla startupa z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Biodegradowalna, jadalna folia dr Eweliny Jamróz odnosi kolejne sukcesy.

Rozporządzenie MNiSW: legitymacje studenckie zostaną automatycznie przedłużone

Nie trzeba stać w kolejce do dziekanatu w trakcie epidemii.

Polecamy
Ostatnio dodane
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.