Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Najlepsze studia w dziedzinie Pielęgniarstwa w Polsce!

2017-06-08

Artykuł Uczelni

Czy wiecie, że kierunek Pielęgniarstwo, prowadzony w Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dwukrotnie znalazł się na pierwszym miejscu w Rankingu Uczelni Akademickich Perspektywy wśród ośrodków edukacyjnych realizujących ten kierunek studiów? Zatriumfowaliśmy w dwóch ostatnich latach - 2015 i 2016!

Jeżeli zatem chcielibyście troszczyć się o chorych, opiekować się osobami w różnym stanie zdrowia i w różnym wieku lub zarządzać opieką pielęgniarską, studiowanie Pielęgniarstwa w Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM spełni Wasze oczekiwania.

WNoZ realizuje studia I stopnia stacjonarne oraz II stopnia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku Pielęgniarstwo. Zdobędziecie tu wiedzę, m.in. z zakresu: Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Farmakologii, Badań Naukowych w pielęgniarstwie, Chirurgii i pielęgniarstwa chirurgicznego, Chorób wewnętrznych i pielęgniarstwa internistycznego, Pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego, Rehabilitacji i pielęgnowania niepełnosprawnych, Opieki paliatywnej, czy Anestezjologii i pielęgniarstwa w zagrożeniu życia. Nauczycie się opatrywania ran, podejmowania czynności ratujących życie oraz bezpiecznego transportu chorego. Będziecie uczestniczyć przy przeszczepieniach i asystować przy operacjach. Nabędziecie wiedzę z zakresu farmakologii, uprawniającą Was do wypisywania recept
i ordynowania leków, a także, m.in. z psychologii oraz z psychiatrii.    

Po ukończeniu studiów będziecie mogli samodzielnie świadczyć usługi pielęgniarskie oraz podjąć zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, np.: w szpitalach, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej oraz domach opieki społecznej, a także brać udział w kształceniu podyplomowym pielęgniarek i położnych.

W ramach Wydziału Nauki o Zdrowiu istnieje również szeroka oferta szkoleń podyplomowych dla pielęgniarek (szkolenia specjalizacyjne, kursy kwalifikacyjne i specjalizacyjne, np.: Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego, Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, Kurs specjalistyczny leczenia ran, czy Kurs specjalistyczny szczepienia ochronne), organizowanych przez Pracownię Kształcenia Ustawicznego Pielęgniarek i Położnych WUM.

Pielęgniarstwo to obecnie nowoczesny, niezależny, prężnie rozwijający się zawód. Po ukończeniu studiów na tym kierunku znajdziecie zatrudnienie, nie tylko w podmiotach leczniczych, ale także w dużych firmach farmaceutycznych, w ośrodkach zajmujących się badaniami klinicznymi, czy w jednostkach administracji państwowej, związanych z polityką zdrowotną i promocją zdrowia. Możliwe stanie się dla Was również założenie własnej działalności gospodarczej i prowadzenie indywidualnej praktyki pielęgniarskiej.

O wysokim poziomie nauczania na tym kierunku we WNoZ-ie świadczą ogromne sukcesy naszych studentów i absolwentów. W marcu tego roku Natalia Duszeńska - studentka II roku studiów II stopnia na kierunku Pielęgniarstwo otrzymała od Królowej Szwecji Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (QSNA), stając się pierwszą polską laureatką konkursu. Natalia Duszeńska doceniona została za projekt - "Na marzenia nigdy nie jest za późno", którego celem było stworzenie organizacji łączącej seniorów oraz ludzi chętnych nieść pomoc osobom starszym.
 
Poniżej krótki wywiad z Panią Natalią.

- Czy Wydział Nauki o Zdrowiu WUM w jakiś sposób pomógł Pani osiągnąć sukces w dziedzinie pielęgniarstwa?

- Tak, Wydział cały czas bardzo mi pomaga, ponieważ tutaj się uczę, tutaj doskonalę swoje umiejętności, dzięki czemu mogę być pewna, że będę dobrą pielęgniarką w przyszłości, profesjonalistką.

- Czy uważa Pani, że nasz Wydział stwarza szanse rozwoju dla studentów?

- Oczywiście, że tak. Wydział jest przygotowany bardzo dobrze, jeśli chodzi o to, aby promować studentów, żeby ich kształcić i stwarza im wiele możliwości, właśnie poprzez konkursy, projekty, wyjazdy zagraniczne.

- Jakie są Pani dalsze plany?
- Po ukończeniu Pielęgniarstwa na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM chciałabym otworzyć swoją fundację i pracować jako pielęgniarka.

Więcej informacji o sukcesach naszych studentów dowiecie się ze strony internetowej i z fanpage’a FB Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM!

Dominika Robak – Specjalista ds. promocji Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Lucyna Iwanow – Zakład Dydaktyki i Efektów Kształcenia Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama