Wiadomości - Z życia Uczelni

Zasady efektywnej nauki języków obcych

2016-02-17 14:19:51 | Warszawa | artykuł sponsorowany

Chcemy uczyć się języków obcych, ale zależy nam aby było to jak najbardziej efektywne. Sprawdzamy wiele metod i dostosowujemy je do własnych możliwości. Ogólnie mamy problem z własną motywacją. Kiedy nam jej zabraknie szukamy półśrodków i sądzimy, że wykonają pracę za nas. To błędne założenie. Mamy dostęp do wielu książek, multimediów, różnych portali ale brak nam czasami skuteczności. Nauka języka to jest praktyczna umiejętność. Wszystkiego uczymy się poprzez praktykowanie. Jaką metodę wybierzemy jest bardzo ważne. Powinniśmy dopasować to pod własnym kątem. Najważniejszą rzeczą jest ustalenie kilku prostych, ogólnych i pomocnych zasad. Bardzo nam to pomoże i usprawni naszą naukę. Najważniejszą rzeczą jest systematyczność. Wg twierdzenia łacińskiego powtarzanie tzn systematyczność oraz regularne czynności to podstawa skutecznej nauki. Należy jednak uważać aby nauka nas nie przytłaczała. Dlatego należy sobie układać krótkie ale częste dawki. Nasz umysł najlepiej pamięta rzeczy z którymi spotykamy się na początku i na końcu każdej lekcji. Należy wiec utworzyć sobie jak najwięcej początków i końców swojej nauki zamiast męczyć się. Potrzebujemy świeżości.

- Możemy ustalić, że uczymy się np. codziennie 20 minut albo 2 razy po 10 minut. Takie  rozwiązanie ma bardzo dużo plusów. Zawsze znajdziemy czas w ciągu dni aby poświęcić na naukę 20 minut. Nie męczymy się zbytnio oraz nie stresujemy się. Uczymy się małymi dawkami ale sukcesywnie – ma to duże znaczenie. Małe dawki łatwiej możemy zapamiętać. Taka nauka jest o wiele szybsza niż inne metody. Małe dawki są ważniejsze pod względem jakościowym. Po takim dniu jesteśmy zadowoleni z siebie i z ochotą myślimy o nauce jutro. W miarę upływu czasu zauważamy, że zapamiętywanie staje się coraz łatwiejsze - podaje Preply, intensywny angielski w Warszawie. Więcej na preply.com/pl/warszawa/korepetycje-intensywny-kurs-jezyka-angielskiego Na naszej drodze w nauce języków spotykamy się często ze stresem i zmęczeniem spowodowanym nudnym powtarzaniem. Stres można wyeliminować. Należy sobie zapamiętać, że nauka języka to wspaniały czas, który pomoże nam w komunikacji międzyludzkiej.

Tak rozumując utrwalamy zdrowe podejście. Nudę również możemy wyeliminować – poprzez wprowadzenie różnorodności form nauczania. Możemy sobie też uzmysłowić, że to nie jest przymus ale przyjemność. Należy praktykować aktywności językowe takie jak: słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie. Dwie formy wymienione jako pierwsze to tzw input (czyli wejście).Jest to coś co dostajemy z zewnątrz. Przyjmujemy wtedy informacje. Jest to bardzo ważne w tworzeniu języka. Nie umiemy przecież wypowiedzieć żadnego dźwięku jeżeli go wcześniej nie słyszeliśmy. Nie będziemy też znali poprawnej pisowni jeżeli nie będziemy starali się czytać w obcym języku.

Aby tworzyć język musimy najpierw mieć odpowiednie zasoby. Słuchanie jest bardzo ważne.  Input jednak  nam nie wystarczy. Kolejne formy to mówienie i pisanie. To tzw output (czyli wyjście).Jeżeli będziemy aktywni szybko przyjdą rezultaty.

Nauka języka oparta na teorii różnorodności jest stosowana przez wielu znanych poliglotów i znawców języka. Polega ona na tym, że np. codziennie wykonuje się inne czynności. Jednego dnia można słuchać ciekawej muzyki, drugiego dnia czytać książkę lub czasopismo, trzeciego dnia oglądać film w wersji oryginalnej itd. W następnym dniach spotykamy się z lektorem aby podszkolić konwersację oraz korespondujemy na portalach ze znajomymi w obcym języku. Efekty przychodzą naprawdę szybko. Bardzo ważne jest osłuchanie się z językiem. Różnorodność form przyjętych pozwala nam np. czytać interesujące nas artykuły i książki – nie zmuszamy się do wykonywania czynności których nie znosimy. Należy tez analizować nasze błędy oraz potocznie używane dialogi pod względem gramatycznym i fonetycznym. Postępy przyjdą szybciej niż nam się wydaje. Pamiętajmy jednak aby wykonywać wszystkie czynności systematycznie. - Ważna jest tez analiza pod względem fonetycznym, gramatycznym oraz uzupełnianie słownictwa. Powinniśmy czytać materiały oraz różne opracowania z danej dziedziny. Najprzyjemniejszy etap nauki to rozwijanie swoich zainteresowań poprzez  czytanie oraz słuchanie w obcym języku. Częste spotkania z obcokrajowcami w sytuacjach nieformalnych to również sama przyjemność. Wiele osób uważa, że najważniejsze jest uczenie się na pamięć słówek oraz powtarzanie ciągle tych samych zwrotów. Należy zmieniać te myślowe stereotypy. Pozwólmy sobie na relaks i swobodne podejście do nauki języka. Najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie odpowiednich proporcji między różnymi sposobami nauki. Nie będziemy  czuć zmęczenia oraz zniechęcenia. Wiele osób uważa, że nauka języka jest łatwa. Wszystko zależy od odpowiedniego podejścia i wiary we własne możliwości - podaje Preply, intensywny angielski w Warszawie.

Bardzo pomocna zasada to tworzenie sobie wizualizacji, żywych i kolorowych historyjek w naszej głowie. Jeżeli mamy słówko dla którego trudno jest stworzyć wizualizację musimy skupić się na odpowiedniej ilości powtórzeń. Ucząc się po kilka słówek dziennie pomyślmy ile to będzie słówek w ciągu roku. Przy nauce języka bardzo ważny jest cel i dyscyplina. Jeżeli uczymy się jakiegoś języka zadajmy sobie pytanie dlaczego chcemy go poznać. Mogą być to względy zawodowe , chęć podróżowania oraz lepsze komunikowanie się ze znajomymi. Im więcej znajdziemy powodów tym lepiej – będzie silniejsza motywacja. Ważny jest też nasz stan emocjonalny w którym zaczynamy się uczyć. Powinniśmy się przy tym dobrze bawić – rysować , śpiewać czytać i tańczyć. Więcej na  biznesflow.pl/nauka-jezyka-obcego . Nauka w szkole zwykle trwa bardzo długo i jest mało efektywna. Nauczyciele uczą często w sposób nieprzemyślany. Na pierwszych lekcjach uczy się uczniów odmiany, podstawy gramatyki i nowych słówek.

- Błędem jest czasami nauka słówek których nigdy nie będzie się używać. Znajomość gramatyki jest ważna ale nie powinno jej się uczyć na samym początku. Ucząc się samemu należy znaleźć metodę która przy minimalnym nakładzie pracy daje szybkie efekty. Aby szybko poznać np. język angielski powinniśmy się skupić na początku na opanowaniu np. 1000 podstawowych słów. Pozwoli nam to na zrozumienie większości tekstów. Nauczenie się tych podstawowych słówek nie pozwoli nam jeszcze na płynne mówienie np. po angielsku. Dzięki jednak temu będziemy mieli lepsze podstawy do dalszej nauki. Zaczynając rozumieć tekst będziemy bardziej zmotywowani do bardziej intensywnej pracy - podaje Preply, intensywny angielski w Warszawie.

Nie należy się szybko poddawać. Każdy może się nauczyć języka. Nie ma osób niezdolnych do nauki języków obcych. Wszystko zależy od odpowiedniego podejścia.


Należy zrobić tak aby język otoczył nas z każdej strony. Kiedy już zaczniemy śnić i myśleć w obcym języku to znak ,że znamy język bardzo dobrze. Im szybciej zaczniemy się uczyć, tym lepiej. Badania udowodniły, że dzieci najszybciej uczą się języka. Imigranci, którzy przyjechali do USA w wieku 3-7 lat mówią lepiej po angielsku niż Amerykanie, którzy urodzeni w Stanach Zjednoczonych. Nie ważne ile ma się lat. Mózg człowieka jest na tyle plastyczny, że poradzi sobie z nowym wyzwaniem. Nie nauczymy się może biegle języka ale będziemy się nim posługiwać.

 

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: ekektywna nauka języków obcych, jak się uczyć języka, preply
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • oporny [0]
    papin
    2016-04-06 00:06:59
    No ja jestem przykladem, że nie każdy może nauczyć się języka, tzw oporny. Ale byc może kluczem do sukcesu będzie właśnie systematyczność rygorystyczna. Piszę rygorystyczna, bo z systematycznośćią miałem problem. Jednak jeśli się chodzi na kurs i słucha się tam lektora to można taką rygorystycznośc uzyskać. Uczę się 10 lat i nadaljest na poziomie średnim (prawie) może w Speak Up tą skuteczność poprawię. Ciekawy artykuł pod któym się podpisuję.
Zobacz także
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Bitwa Grafików: Inicjatywa ASP - kreatywna rywalizacja w Warszawie Warszawa

Battle(4).aspgdansk w Warszawie to niezwykły turniej w kreatywnym cyfrowym świecie.

Polecamy
Adapciak ELSA 2019 - poznajcie szczegóły wyjazdu!

Początek studiów może być ciężki... dobrze jest więc pójść na nie z pewną wiedzą i paczką sprawdzonych kompanów.

Ostatnio dodane
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne