Wiadomości - Z życia Uczelni

Zdrowie publiczne 2.0. - nowy program kształcenia na kierunku Zdrowie Publiczne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

2017-05-11 15:59:03 | Warszawa

Zdrowie publiczne 2.0. - nowy program kształcenia na kierunku Zdrowie Publiczne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

15 lat Oddziału Zdrowia Publicznego w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym - czas na zmiany! Co nowego w programie kształcenia na kierunku Zdrowie Publiczne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Od 2017 roku Oddział Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM jako jedyny oferujący kształcenie na kierunku Zdrowie Publiczne w Warszawie jest członkiem ASPHER – The Association of Schools of Public Health in the European Region, dlatego też od nowego roku akademickiego 2017/2018 realizowany będzie nowy, autorski program kształcenia, dostosowany do standardów europejskich.

Studia I stopnia trwają 3 lata, tj. 6 semestrów. Minimalna liczba godzin zajęć dydaktycznych to 2600, w tym 320 godzin praktyk wakacyjnych. Poza przedmiotami, które stanowią podstawę nauczania na tym kierunku studiów, takimi jak np. Prawo w ochronie zdrowia i praca pacjenta, Finansowanie w ochronie zdrowia, Zarządzanie w ochronie zdrowia i zasobami ludzkimi, Polityka zdrowotna, Demografia i epidemiologia, Tworzenie i realizacja programów zdrowotnych, Ubezpieczenia zdrowotne, Współczesne zagrożenia zdrowia, Współczesne migracje w kontekście zdrowia publicznego, Zarządzanie funduszami unijnymi czy Komunikacja społeczna w programie kształcenia znajdzie się wiele nowości.

Od roku akademickiego 2017/2018 Oddział Zdrowia Publicznego WUM jako jedyny w Polsce zaoferuje studentom moduł przedmiotów KOP! czyli Kompetencje oczekiwane przez pracodawców. Już od I semestru studiów I stopnia studenci w ramach tego modułu będą mieli zajęcia nie tylko z wiedzy i umiejętności, ale także zajęcia kształtujące ich kompetencje społeczne i umiejętności miękkie. W programie kształcenia znalazły się m.in. takie przedmioty jak: Techniki uczenia się, Radzenie sobie ze stresem, Networking i Media społecznościowe, Komunikacja w zespole, Budowanie relacji z klientem i Techniki sprzedaży, Mediacje i negocjacje oraz Profilaktyka wypalenia zawodowego.

Ponadto, od II roku studiów I stopnia wprowadzone zostały, zgodnie z trendami światowymi, wybrane zajęcia wprowadzone w języku angielskim: International Health Policy, Leadership in Public Health, Telemedicine and e-health, European Health Policy.

Gdzie pracują nasi absolwenci?

Absolwent kierunku Zdrowie Publiczne posiada interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk społecznych, nauk o zdrowiu oraz nauk medycznych. Rozumie problemy zdrowia publicznego, systemy opieki zdrowotnej oraz polityki zdrowotnej Polski, krajów Unii Europejskiej i świata, włącza się w procesy decyzyjne w zakresie zadań ochrony zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej różnych instytucji.

Osoba, która ukończyła studia na kierunku Zdrowie Publiczne posiada kompetencje do zajmowania stanowisk w państwowych i prywatnych podmiotach leczniczych, administracji państwowej, np. Ministerstwie Zdrowia, administracji samorządowej, np. Urzędzie Marszałkowskim, Urzędzie Miasta, w jednostkach naukowo-badawczych, np. Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH, firmach farmaceutycznych. Ukończenie studiów na kierunku Zdrowie Publiczne umożliwia również podjęcie pracy w agendach światowych, np. Światowej Organizacji Zdrowia - WHO oraz europejskich, np. Komisji Europejskiej, the European Public Health Association, European Health Parliament.

dr hab. n. o zdr. Joanna Gotlib

Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Zdrowie publiczne 2.0. - nowy program kształcenia na kierunku Zdrowie Publiczne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

ip

Słowa kluczowe: Uniwersytet Medyczny Warszawa, studia medyczne, zdrowie publiczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Phi [0]
    Emi
    2017-05-29 11:16:51
    Dziękuję bardzo za studia niestacjonarne na WUM. Na EUST na al. Krakowskiej czesne dwa razy mniejsze.
Zobacz także
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Bitwa Grafików: Inicjatywa ASP - kreatywna rywalizacja w Warszawie Warszawa

Battle(4).aspgdansk w Warszawie to niezwykły turniej w kreatywnym cyfrowym świecie.

Polecamy
Szczepienia studentÃłw UWR
Szczepienia studentów w całej Polsce - najnowsze informacje

Zobacz, jak uniwersytety dołączą się do walki z wirusem COVID-19.

130 lat studiÃłw w Krakowie
130 lat studiów rolniczych w Krakowie

Poznaj, historię rozwoju Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Ostatnio dodane
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne