Sztuka
Aukcja Młodej Sztuki

Aukcja Młodej Sztuki

  • 2017-09-05, , godzina 11:00, do 2017-09-19
  • wstęp wolny
  • Dom Aukcyjny DESA Unicum, Warszawa

Opis

Młoda sztuka to obecnie najszybciej rozwijający się segment rynku aukcyjnego w Polsce. Młodzi polscy artyści nie boją się sięgać po kontrowersyjne tematy, idoli popkultury przedstawiają jako bohaterów narodowych, bawią się konwencją. Mocne otwarcie nowego sezonu aukcyjnego w DESA Unicum już 19 września.

Popkultura, abstrakcja oraz przestrzeń miejska to motywy, którymi bawią się najlepsi z artystów młodego pokolenia. Odważnie łączą ciekawe wizje artystyczne z krytycznym spojrzeniem na współczesną rzeczywistość. Ich wszechstronne podejście wpływa na bardzo zróżnicowaną ofertę najbliższej aukcji. Pierwsza powakacyjna wystawa zostanie zdominowana przez nierealne obiekty, twory kultury masowej oraz postindustrialne krajobrazy. Wśród wrześniowych propozycji możemy znaleźć pracę Andrzeja Sobiepana, który w Polsce pojawia się niezwykle rzadko, wysoko notowanego Adama Wątora czy docenionej już przez krytyków Klaudii Świątczak-Pjanki. Pierwsza w nowym sezonie aukcja to także możliwość ujrzenia, jak na przestrzeni lat zmienia się podejmowana przez artystów tematyka. Twórcy czasu transformacji czerpali tematy z codzienności oraz przełomowych wydarzeń, młodzi artyści zaś swoich idoli przedstawiają jako bohaterów narodowych. Przykładem tego zjawiska może być cykl prac Agnieszki Strzeżek, ukazujących Adama Małysza, jednego z najbardziej znanych polskich sportowców.

Młoda Sztuka to obecnie najdynamiczniej rozwijający się segment rynku aukcyjnego w
Polsce. Prace młodych artystów stanowią ponad 50% wszystkich prac kupowanych na
aukcjach – jak wskazał najnowszy, niezależny raport artinfo.pl. Najbliższa aukcja będzie niezwykłą okazją do nabycia jednego z dziewięćdziesięciu dwóch obrazów, które mogą okazać się także doskonałą inwestycją. Wśród nich znajdą się prace Patrycji Nurkan czy Aleksandry Kowalczyk – topowych polskich młodych artystek. Wszystkie oferowane obrazy będzie można zobaczyć podczas wystawy przed-aukcyjnej, na którą wstęp jest wolny. Cena wywoławcza każdej pracy to 500 zł.

Mapa

Ostatnio czytane
Legendarny fotograf nie żyje
Legendarny fotograf nie żyje

10 maja zmarł dwukrotny laureat nagrody Pulitzera, znany niemiecki fotograf wojenny, Horst Faas. Miał 79 lat.

Slot Art Festiwal 2007
Slot Art Festiwal 2007

Slot Art Festiwal to przestrzeń, gdzie spotykają się ludzie otwarci i chcący dzielić się sobą, swoją sztuką i umiejętnościami. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy