Sztuka
Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum

Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum

  • 2017-08-01, do 2017-08-22
  • Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Opis

Młoda Sztuka to najdynamiczniej rozwijający się segment rynku sztuki w Polsce. Prace młodych artystów stanowią ponad 50% wszystkich prac kupowanych na aukcjach. Najbliższa Aukcja Młodej Sztuki odbędzie się już 22 sierpnia. Trafią na nią 62 obiekty, w tym prace topowych młodych polskich artystów – Adama Wątora, Patrycji Nurkan i Aleksandry Kowalczyk.

Najbliższa Aukcja Młodej Sztuki w DESA Unicum odbędzie się już 22 sierpnia. Wakacyjna aukcja stanowi przekrój przez twórczość najlepszych w swojej klasie młodych polskich twórców. Wśród wystawianych prac znajdziemy m.in. obraz „Śpiący manekin” Adama Wątora. Zarówno krytycy jak i kolekcjonerzy cenią charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny, pełen subtelności i delikatności styl autora. Na aukcji pojawi się także praca laureatki konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Patrycji Nurkan. 

Wśród geometrycznych prac wyróżnia się dzieło Urszuli Kałmykow „Wschód słońca nad doliną”. Inspirację dla malarki stanowi głównie natura, poszukiwanie światła, koloru, przestrzeni i wartości egzystencjalnych w nich zawartych. Wszystkie oferowane prace będzie można zobaczyć podczas wystawy przedaukcyjnej, na którą wstęp jest wolny.

 

 

Mapa

Ostatnio czytane
UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
UFO Uliczny Festiwal Osobliwości

Najważniejszy i największy festiwal żywych rzeźb w Polsce z udziałem artystów z całego świata już 8 czerwca!

"Wierszem malowane" - konkurs dla zdolnych warszawiaków
"Wierszem malowane" - konkurs dla zdolnych warszawiaków Warszawa

Z okazji 100lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego, Entropia Słowa zaprasza uzdolnionych plastycznie warszawiaków: dorosłych, młodych i tych całkiem małych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym inspirowanym twórczością Księdza od Biedronek.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w