Sztuka
Hipnotyzujący wizerunek kobiety

Hipnotyzujący wizerunek kobiety

  • 2017-10-11, do 2017-10-17
  • wstęp wolny
  • Salon Wystawowy Marchand, pl. Konstytucji 2, Warszawa

Opis

Hipnotyzujący wizerunek kobiety, świat dziecięcej fantazji oraz inspiracje przestrzenią to główne tematy prezentowane przez artystów, których prace pojawią się na najbliższej aukcji Młoda Sztuka. Jesienna odsłona już 17 października w DESA Unicum.

Ta jesień będzie stała pod znakiem kobiet. W ofercie październikowej aukcji króluje portretowe przedstawienie płci pięknej. Fani figuratywnych kompozycji będą mieli okazję podziwiać obrazy kobiet widzianych oczami np. Denysa Molerio Peny czy Renaty Magdy, której bohaterka to modliszka z kokietującym wzrokiem. Kolejnym tematem, który dominuje wśród dzieł twórców młodego pokolenia przedstawionych na aukcji jest abstrakcja. Treści, którymi zajęli się artyści tego nurtu to problem przestrzeni w obrazie czy architektoniczne załamania. Monumentalne prace Aleksandry Łateckiej oraz Aleksandry Kowalczyk idealnie oddają inspiracje przestrzenią. Do świata dziecięcej fantazji fanów sztuki zabierają Paulina Zalewska, Agata Buczek i Mirella Stern. Artystki w swoich pracach poruszają bardzo ważne tematy, takie jak: walka o marzenia i szczęście, które stają się symbolicznym odzwierciedleniem mapy dziecięcego umysłu, funkcjonującego na granicy świata fantazji i rzeczywistości.

Październikowa aukcja Młoda Sztuka to także czas powrotów i debiutów. Po dłuższej przerwie do oferty wraca praca Michała „Strunina” Kamińskiego, który w  klasyczny dla siebie sposób przedstawia pejzaż miejski wzbogacony o neony oraz kwiaty. Wśród artystów pojawiających się na aukcji Młoda Sztuka znalazł się także nowicjusz, Marcin Telega, który startuje z „wysokiego C”. To właśnie jego praca znalazła się na okładce katalogu. Dzieło „Spojrzenie” przedstawia portret aktorki teatralnej Niny Skołuby-Urygi, co wskazuje, iż Telega swoimi pracami idealnie wpisuje się w aktualny trend przedstawiania kobiet na pierwszym planie. Na aukcji pojawią się także debiutujący Paweł Batura, którego prace inspirowane są surrealizmem oraz Magda Zarzycka, dla której charakterystycznym staje się przedstawianie plam barwnych czy brak konturów. Wszystkie z dziewięćdziesięciu dwóch oferowanych obiektów będzie można zobaczyć podczas wystawy przedaukcyjnej, na którą wstęp jest wolny. Cena wywoławcza każdej pracy to 500 zł.

Aukcja Młodej Sztuki: 17 października 2017, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wystawa obiektów: 11-17 października 2017, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Salon Wystawowy Marchand, Pl. Konstytucji 2, Warszawa, wstęp wolny

Ostatnio czytane
Artur Pawełek - "Przestrzenie odbić"
Artur Pawełek - "Przestrzenie odbić" Warszawa

Artur Pawełek jest artystą posiadającym własną, artystyczną definicję fotografii.

Gruby, rudy kot na słynnych obrazach
Gruby, rudy kot na słynnych obrazach

Każdy z nas lubi grube koty. A zwłaszcza grube, rude koty.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy