Sztuka
Laureaci prestiżowych nagród na wystawach w DESA Unicum

Laureaci prestiżowych nagród na wystawach w DESA Unicum

  • 2017-07-27, do 2017-08-31
  • wstęp wolny
  • Salon Wystawowy MARCHAND, pl. Konstytucji 2, Warszawa

Opis

Jeszcze nigdy kontakt z materialnym dziełem sztuki nie był nam tak potrzebny. W rzeczywistości wszechobecnych ekranów tęsknimy za sztuką, której możemy doświadczyć. Tego lata w DESA Unicum zobaczymy prace jednych z najbardziej obiecujących polskich artystów: zwyciężczyni konkursu New Look Design w kategorii ART – Judyty Białkowskiej, stypendysty nowojorskiej fundacji Pollock-Krasny w Nowym Jorku – Tomasza Milanowskiego i Ewy Pszczulny – laureatki Międzynarodowego Konkursu Syrlin-Kunstverein. Pierwszą z wystaw w salonie wystawowym Marchand można oglądać do 1 sierpnia. Kolejne potrwają od 3 do 31 sierpnia.
 
Tomasz Milanowski uczył się w pracowni Stefana Gierowskiego – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej awangardy malarskiej. Dziś sam prowadzi własną pracownię, a od ponad roku pełni funkcję Dziekana Wydziału Malarstwa na Warszawskim ASP. Jest stypendystą fundacji Pollock-Krasnej w Nowym Jorku i autorem blisko 50 wystaw indywidualnych i wielu wystaw zbiorowych o zasięgu międzynarodowym. Dzieła, które możemy obejrzeć w DESA Unicum powstały w wyniku kontrolowanego przypadku. W procesie twórczym artysty płótno pokryte farbami odciskane jest o drugie płótno. Publiczność, dla której proces malarski bezustannie pozostaje tajemnicą, docenia, że u Milanowskiego widać go jak na dłoni. Artysta nie tytułuje swoich płócien pozostawiając widzowi swobodę interpretacji. Wystawę jego prac można oglądać w salonie wystawowym Marchand do 1 sierpnia.
 
Judyta Białkowska jest zwyciężczynią konkursu New Look Design w kategorii ART. To prestiżowy konkurs dla młodych projektantów mody, który w zeszłym roku poszerzył się o kategorię dla artystów wizualnych. Uwagę jury zwróciły na pozór abstrakcyjne obrazy artystki, które tak naprawdę stanowią emocjonalne pejzaże czerpiące z otaczającego świata. Białkowska maluje obrazy emocjami. Ważną rolę odgrywa w nich kolor. Wszystkie razem składają się na niezwykle pociągający świat, który może być momentami trudny i chwiejny, ale zapiera dech w piersiach. Wystawa jej prac potrwa od 3 do 16 sierpnia.
 
Życie bez kwiatów byłoby dla niej nie do zniesienia. Ewa Pszczulny jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Syrlin-Kunstverein. Wielokrotnie brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w całej Polsce. Jest zafascynowana urokiem kwiatów, to one odgrywają główną rolę na jej fotografiach. Rośliny na jej zdjęciach zdają się zachowywać zupełnie jak ludzie – przybierają pozy, tańczą, wdzięczą się do aparatu. Niektóre wirują wokół własnej osi. Przywodzą na myśl sceny z „Jeziora Łabędziego”. Dla wyczulonego oka to niezwykła podróż. Na wystawę prac Ewy Pszczulny zapraszamy od połowy sierpnia.
 
Tomasz Milanowski. Oscylacja
Czas trwania: 17.07.2017 – 01.08.2017

Judyta Białkowska. Re-fresh
Czas trwania: 03.08.2017 – 16.08.2017
 
Ewa Pszczulny: fotografia
Czas trwania: 18.08.2017 – 31.08.2017
 
Miejsce wystaw: Salon Wystawowy MARCHAND, Pl. Konstytucji 2, Warszawa, wstęp wolny, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota)

Mapa

Ostatnio czytane
UFO Uliczny Festiwal Osobliwości
UFO Uliczny Festiwal Osobliwości

Najważniejszy i największy festiwal żywych rzeźb w Polsce z udziałem artystów z całego świata już 8 czerwca!

"Wierszem malowane" - konkurs dla zdolnych warszawiaków
"Wierszem malowane" - konkurs dla zdolnych warszawiaków Warszawa

Z okazji 100lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego, Entropia Słowa zaprasza uzdolnionych plastycznie warszawiaków: dorosłych, młodych i tych całkiem małych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym inspirowanym twórczością Księdza od Biedronek.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w