Sztuka
Maciej Gąbka "After Positive"

Maciej Gąbka "After Positive"

  • 2018-01-11, do 2018-02-23
  • Pawilon Sztuki ERGO Hestia, ul. Kostrzewskiego 1 , Warszawa

Opis

Maciej Gąbka - finalista 15. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii - w Pawilonie Sztuki ERGO Hestia przedstawi swój nowy cykl After Positive. Artysta wykorzystuje w nim medium sztuki jako poznawczą alternatywę dla filozofii czy fizyki a prezentowane obiekty stają się rozwinięciem jego autorskiej metafory epistemologicznej, której „negatywową” realizację pokazał podczas wystawy finałowej APH w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w roku 2016.

Wystawa After Positive odsyła w obszary, w których trudno poruszać się nam - wyposażonym w zero-jedynkową mapę współczesnej kultury pozna(wa)nia. To szczególnie trudna podróż, jeśli przyjmujemy codzienność i zerkamy na rzeczywistość po nieprzepracowanej lekcji z ontologii. „Po-pozytywowa” wystawa koncentruje się wokół pytania o to, jak sensownie wątpić i czy pełne zrozumienie rzeczywistości jest tak naprawdę możliwe. After Positive - to z jednej strony krytyka niewykorzystanych możliwości ludzkiego poznania, z drugiej przyznanie się, że przestrzeń ta jest w gruncie rzeczy „niepoznawalna”. W konsekwencji, w jednym i drugim przypadku, wątpienie staje się inspirującym aspektem kondycji człowieka.

godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, piątek 14.00-17.00
środa nieczynne, czwartek 14.00-18.00 lub po umówieniu telefonicznym +48 513 525 045

wernisaż: 11 stycznia 2018, czwartek, godz. 18.00

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.