Sztuka

Na początku był Bimber, czyli noc Muzeów na Nieporęckiej

  • 2017-05-20, , godzina 18:00
  • Konsulat Praettigau ul. Nieporęcka 6, Warszawa

Opis

Otwarcie Muzeum Bimbru, wspólny stół biesiadny nieco krótszy niż cała ulica, koncerty i wiele, wiele innych atrakcji, które odbędą się 20 maja podczas Nocy Muzeów w Konsulacie Praettigau na warszawskiej Pradze - to tylko początek tego, co może Was spotkać, kiedy przekroczycie próg Nieporęckiej.

 

Nieporęcka po raz piąty będzie organizować Noc Muzeów, jak w poprzednich edycjach zamierzamy zawładnąć całą ulicą. Wystawimy kilkudziesięciometrowy stół, na który, zgodnie z tradycją, każdy będzie mógł przynieść własne produkty. Zapewnimy pieczywo, gorące dania (niespodzianka), taniec kankan z podwiązkami (dla odważnych) i wielką improwizację.

 

 18.00 - Noc nas rozpocznie od hejnału Nieporęckiej wykonanym przez Colored Time - grupę muzyków, tworząca w kilmatach instrumental/progressive rock z domieszką minimalizmu. Przyjeżdżają do nas specjalnie z Wilna!

 

Później tylko głośniej:

Buddapunk to zespół, który wyznaje zasadę "Punk to nie łaskotki", przygotujcie się więc na irracjonalne i niepoprawne, niefortunne dla Waszych uszów brzmienie. Evil Hoodoo - e basta. (Puszczają muzykę z wina, sorry z winyli).

 

Muzeum Bimbru mieści się na ulicy Nieporęckiej, na stosunkowo niewielkim metrażu, ale niech Was to nie zwiedzie, bowiem jest to miejsce bez żadnych granic, a zwłaszcza alkoholowych.

 

Do tego o godzinie 20.00 rozpocznie się przemarsz bębniarzy. Dalej, w klimatycznej rosyjskiej restauracji Skamiejka odbędzie się koncert piosenek Władymira Wysockiego i Bułata Okaudżawy. Ponad wszystko, zaistnieje możliwość wysłuchania historii powstania perfum Być Może, a nawet samodzielnego spryskania się nimi.

Mapa

Ostatnio czytane
Zmarł Lucjan Kydryński
Zmarł Lucjan Kydryński

W wieku 77 lat zmarł Lucjan Kydryński, znany dziennikarz i konferansjer. Największą sławę zdobył dzięki audycji pt. „Muzyka lekka, łatwa i przyjemna”.

Szczecin i Wrocław - miasta połączone wodą i sztuką
Szczecin i Wrocław - miasta połączone wodą i sztuką

Już w najbliższy weekend, 18-19 czerwca, Szczecin i Wrocław połączy coś więcej niż tylko Odra.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja