Sztuka
Na początku był Bimber, czyli noc Muzeów na Nieporęckiej

Na początku był Bimber, czyli noc Muzeów na Nieporęckiej

  • 2017-05-20, , godzina 18:00
  • Konsulat Praettigau ul. Nieporęcka 6, Warszawa

Opis

Otwarcie Muzeum Bimbru, wspólny stół biesiadny nieco krótszy niż cała ulica, koncerty i wiele, wiele innych atrakcji, które odbędą się 20 maja podczas Nocy Muzeów w Konsulacie Praettigau na warszawskiej Pradze - to tylko początek tego, co może Was spotkać, kiedy przekroczycie próg Nieporęckiej.

 

Nieporęcka po raz piąty będzie organizować Noc Muzeów, jak w poprzednich edycjach zamierzamy zawładnąć całą ulicą. Wystawimy kilkudziesięciometrowy stół, na który, zgodnie z tradycją, każdy będzie mógł przynieść własne produkty. Zapewnimy pieczywo, gorące dania (niespodzianka), taniec kankan z podwiązkami (dla odważnych) i wielką improwizację.

 

 18.00 - Noc nas rozpocznie od hejnału Nieporęckiej wykonanym przez Colored Time - grupę muzyków, tworząca w kilmatach instrumental/progressive rock z domieszką minimalizmu. Przyjeżdżają do nas specjalnie z Wilna!

 

Później tylko głośniej:

Buddapunk to zespół, który wyznaje zasadę "Punk to nie łaskotki", przygotujcie się więc na irracjonalne i niepoprawne, niefortunne dla Waszych uszów brzmienie. Evil Hoodoo - e basta. (Puszczają muzykę z wina, sorry z winyli).

 

Muzeum Bimbru mieści się na ulicy Nieporęckiej, na stosunkowo niewielkim metrażu, ale niech Was to nie zwiedzie, bowiem jest to miejsce bez żadnych granic, a zwłaszcza alkoholowych.

 

Do tego o godzinie 20.00 rozpocznie się przemarsz bębniarzy. Dalej, w klimatycznej rosyjskiej restauracji Skamiejka odbędzie się koncert piosenek Władymira Wysockiego i Bułata Okaudżawy. Ponad wszystko, zaistnieje możliwość wysłuchania historii powstania perfum Być Może, a nawet samodzielnego spryskania się nimi.

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.