Sztuka
Noc Muzeów: Gazownia Warszawska

Noc Muzeów: Gazownia Warszawska

  • 2017-05-20, , godzina 18:00
  • Gazownia Warszawska ul. Kasprzaka 25, Warszawa

Opis

Już w najbliższą sobotę 20 maja kolejna Noc Muzeów w Warszawie. Do podróży w przeszłość zaprasza jak co roku Muzeum Gazownictwa. Tym razem zwiedzający będą mogli uczestniczyć m.in. w: mappingu kinetycznym „Duchy przeszłości”, pokazie filmu historycznego i wystawie pt. „160 lat gazownictwa w  Warszawie 1856−2016”.

Podczas 14. edycji Nocy Muzeów – największej i jednocześnie najlepiej rozpoznawalnej imprezy kulturalnej w stolicy – będzie można zwiedzić Muzeum Gazownictwa, które mieści się przy ulicy Kasprzaka 25 na terenie starej Gazowni Warszawskiej, siedzibie centrali Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Oprócz możliwości zwiedzania muzeum, specjalnie na tę okazję dla wszystkich pasjonatów Nocy Muzeów przygotowało kilka wyjątkowych atrakcji:
•    mapping kinetyczny „Duchy przeszłości” – pokaz multimedialny przedstawiający życie codzienne w przedwojennej warszawskiej kamienicy
•    pokaz filmu o Gazowni Warszawskiej, który przybliży jej historię
•    wystawę pt. „160 lat gazownictwa w Warszawie 1856−2016” wraz z przewodnikiem, który opowie o wszystkich ciekawostkach związanych z dawnym zakładem produkcji gazu w Warszawie
Wycieczka do Muzeum Gazownictwa to niepowtarzalna historyczna podróż. Zespół budynków Gazowni na Woli to  jeden z najlepiej zachowanych kompleksów zabytkowej architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX wieku. Jedną z największych atrakcji muzeum są zachowane w doskonałym stanie, precyzyjnie wykonane maszyny i narzędzia. We wnętrzu pomieszczenia mieszkalnego z XIX wieku eksponowane  są urządzenia gazowe stosowane w gospodarstwach domowych, m.in.: żelazko i lodówka gazowa, kuchnia węglowo-gazowa, termy i oryginalne piece łazienkowe oraz unikalna maszynka do palenia kawy. Muzeum prezentuje również szereg dokumentów historycznych, które opisują zachodzące zmiany i postęp w dziedzinie gazownictwa.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają w sobotę 20 maja br.
od godziny 18.00 do Muzeum Gazownictwa na terenie centrali Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przy ulicy Kasprzaka 25 w Warszawie. Ostatnie wejście
do Gazowni Warszawskiej zaplanowane jest na godzinę 23.30.

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.