Sztuka
Stany skupienia

Stany skupienia

  • 2017-02-23, , godzina 19:00, do 2017-04-16
  • Strych na Wróble, ul. Chmielna 73, Warszawa

Opis

Kolejna wystawa już w czwartek, 23 lutego o godz. 19.00. Tym razem zapraszamy na wernisaż wystawy Marcina Wilka pt. "Stany skupienia".

Wystawa będzie się głównie opierać na cyklu pt. "Płyny", ale będziemy chcieli zaprowadzić Państwa także do odległych i schowanych zakątków naszej kamienicy, w których zobaczą Państwo najnowsze obrazy Marcina Wilka.

"Płyny" to rodzaj patrzenia i odczuwania. Istota i tło, zintegrowane ze sobą siłą wzajemnego oddziaływania, tworzą całość, obraz egzystencji. Istota jest samotna i zarazem wolna. Zawieszona pomiędzy przeszłością a przyszłością, kreuje nieustannie siebie, stając się w każdym momencie w granicach bycia, wytyczanych przez otoczenie. Wolność istoty jest wyborem tego bycia. Samotność - niemożnością współodczuwania bez skazy. Indywidualność takiego bytu jest esencją projektu idealnego istnienia, w którym powstaje świat, rodzony tęsknotą i wyobraźnią, w punkcie styku przeszłości i przyszłości, rodząc wciąż nową teraźniejszość. Płyny są oknem ze świata rzeczywistego w istotę kreacji.

Kurator: Philipp Kempa

Strych na Wróble/MAGIEL
Otwarcie wystawy "Przestrzeń otwarta": 23.02.2017 r., godz 19:00
ul. Chmielna 73b, wejście od ul. Żelaznej

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.