Sztuka
Wystrzelą człowieka z armaty - Festiwal Sztuki Cyrkowej

Wystrzelą człowieka z armaty - Festiwal Sztuki Cyrkowej

  • 2017-09-23, do 2017-10-22
  • Cyrk, obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej, Warszawa

Opis

Przed mieszkańcami Warszawy 5 weekendów naprawdę mocnych wrażeń. 23 września pod hasłem „WIWAT AKROBATYKA“ rusza największe cyrkowe wydarzenie w Polsce – XVIII Międzyanrodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej. Tegoroczny program skupi się na ludzkich możliwościach: pokonywaniu własnych słabości, biciu kolejnych rekordów i przekraczaniu ograniczeń ludzkiego ciała.

Nie zabraknie akrobacji na odskoczniach i pokazów na trapezie. Będzie także mocny przerywnik – po raz pierwszy prezentowany polskiej publiczności numer, który jest charakterystycznym elementem tradycyjnego amerykańskiego cyrku – wystrzelenie człowieka z armaty.

Nowoczesnym elementem spektaklu będzie budzący niezwykłe emocje widzów pokaz motorów w kuli śmierci. To skrajnie niebezpieczny numer kaskaderski dla widzów o mocnych nerwach.

Jak na każdym cyrkowym Festiwalu przez cały spektakl publiczność będzie zabawiał najprawdziwszy cyrkowy Clown. A ponieważ cyrk to miejsce magiczne, tym razem w bardzo magiczny świat wprowadzi ich niesamowity pokaz iluzji.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to nie tylko show, ale także konkurs - w szranki o statuetkę Złotego Clowna staną artyści z Polski, Brazylii, Rumunii, Szwecji, Włoch, Węgier i Austrii. Na Galowym Przedstawieniu oceni ich profesjonalne Jury. Zostanie przyznana także nagroda najbliższa sercu każdego artysty – nagroda publiczności. Każdy widz będzie miał możliwość oddania głosu na ulubionego artystę Festiwalu.
 
Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 23 września – 22 października (soboty – 14.00 i 18.00 i niedziele – 12.00 i 16.00) i będzie miał miejsce pod największym w Europie namiotem cyrkowym, zwanym katedrą, obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej w Warszawie.Ostatnio czytane
Artur Pawełek - "Przestrzenie odbić"
Artur Pawełek - "Przestrzenie odbić" Warszawa

Artur Pawełek jest artystą posiadającym własną, artystyczną definicję fotografii.

Gruby, rudy kot na słynnych obrazach
Gruby, rudy kot na słynnych obrazach

Każdy z nas lubi grube koty. A zwłaszcza grube, rude koty.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy