Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nadchodzi 18. Festiwal Teatrów Niezależnych "Garderoba"

2017-03-20

Najlepsze niezależne grupy teatralne z całego kraju, 10 spektakli konkursowych, 3 wydarzenia towarzyszące, m.in. pokaz mistrzowski spektaklu „Teczki” legendarnego Teatru Ósmego Dnia i koncert Marcina Januszkiewicza „Osiecka po męsku”. W Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie w dniach 24-26 marca 2017 roku odbędzie się ogólnopolski XVIII Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA.„Garderoba” to jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury i jednocześnie wielkie święto miłośników teatru: – „Garderoba” to prawdziwe święto teatru niezależnego, offowego i nieinstytucjonalnego. Podczas Festiwalu spotykają się, wymieniając doświadczenia, najlepsze zespoły z całego kraju. Dlatego też w tym roku przyszedł czas na zmianę nazwy. Zdaliśmy sobie sprawę, że Festiwal – znany przez 17 lat jako „Garderoba Białołęki” – już dawno przestał być lokalnym stołecznym konkursem i stał jedną z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich imprez teatru niezależnego. Dlatego stała się po prostu „Garderobą”. – wyjaśnia Karolina Adelt-Paprocka, dyrektorka Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Festiwal ma charakter konkursu otwartego dla publiczności. Spektakle oceniali wybitni przedstawiciele środowiska teatralnego m.in.: Jarosław Kilian, Jarosław Gajewski, Maciej Wojtyszko, Adam Woronowicz, Jacek Sieradzki, Łukasz Drewniak, Irena Jun i Jacek Cieślak. W tegorocznym jury zasiądą: Jacek Kopciński, redaktor naczelny miesięcznika "Teatr”, Joanna Szczepkowska, aktorka teatralna i filmowa, publicystka i pisarka oraz Jarosław Kilian, reżyser teatralny, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie.

18. edycja „Garderoby” po raz pierwszy odbywa się w dwóch przestrzeniach należących do Białołęckiego Ośrodka Kultury: w sali widowiskowej przy ulicy van Gogha 1 oraz nowej sali widowiskowej przy ulicy Głębockiej 66, między którymi kursować będzie festiwalowy autobus. Spektaklom konkursowym towarzyszyć będą się pokazy specjalne, koncerty, warsztaty i spotkania. Program urozmaicony będzie m.in.: pokazem mistrzowskim przedstawienia „Teczki” w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia, legendy teatrów alternatywnych oraz koncertem Marcina Januszkiewicza „Osiecka po męsku”.

Więcej informacji, program, bilety tutaj>>

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Energia pomarańczy w pielęgnacji ciałaWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z zawartością naturalnego masła pomarańczowego.
FB dlaMaturzysty.pl reklama