Premiery - Teatr

"Cudowna Lampa Aladyna" - bajkowa premiera w Teatrze Capitol

2017-09-04 14:40:59 | Warszawa

Opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej spełniającym wszystkie życzenia, potężnym duchem Dżinem, to jedna z najbardziej znanych baśni z "Księgi Tysiąca i Jednej Nocy". Przepełniona magią i tajemnicą bajka "Cudowna Lampa Aladyna" powstała właśnie na podstawie tej historii oraz jednej z "Klechd sezamowych" Bolesława Leśmiana.

Cudowna Lampa AladynaCzarnoksiężnik Roeoender pragnie za wszelką cenę zdobyć wyjątkową lampę, która ukryta jest w jaskini wraz z innymi skarbami. Dostęp do tej kryjówki ma jedynie chłopiec o imieniu Aladyn. Czarodziej postanawia więc odnaleźć młodzieńca i podstępem nakłonić go do wejścia do skarbca. I gdy magiczny przedmiot ze spełniającym życzenia duchem jest już na wyciągnięcie ręki Roeoendera, sprawy przebierają nieoczekiwany obrót. W czyje ręce trafi dająca władzę niezwykła lampa? Jak potoczą się losy perskiego chłopca? Czy spełnienie wszystkich życzeń może zagwarantować szczęście?  W ten wyjątkowy, magiczny i baśniowy świat wprowadzą widzów zapierające dech w piersiach, nowoczesne projekcje multimedialne.

Premiera nowej bajki dla dzieci w Teatrze Capitol już 23 września, o godz. 11.00, na Dużej Scenie. Kolejne spektakle: 3, 4, 19, 21 i 25 października, 14, 15 i 22 listopada oraz 2, 6 i 7 grudnia.

Obsada: Joanna Halinowska, Igor Obłoza, Marlena Suder, Michał Ziembicki

adaptacja i reżyseria: Tomasz Gawron
scenografia: Bartosz Szafranek
muzyka: Igor Przebindowski
teksty piosenek: Karolina Słyk

ip

Słowa kluczowe: spektakl, sztuka, dla dzieci, Warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sprawiedliwość - Michał Zadara
"Sprawiedliwość" - o zbrodniach, za które nikogo nie ukarano Warszawa

Spektakl w reżyserii Michała Zadary zadebiutuje w marcu w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

SÅ‚ownik PtaszkÃłw Polskich - Doda
Doda w spektaklu "Słownik Ptaszków Polskich" Warszawa

Przedstawienie będzie można zobaczyć w warszawskim Teatrze Imka.

Polecamy
Niewinni Chłopcy: "Prawo McGoverna"
Niewinni Chłopcy: "Prawo McGoverna" Warszawa

To historia o tym, że za krzywdzenie kogoś trzeba zapłacić. Zawsze, któregoś dnia pojawia się życiowy komornik, który za to kasuje.

"Nasze miasto" - premiera w Teatrze IMKA
"Nasze miasto" - premiera w Teatrze IMKA Warszawa

"Nasze miasto" jest doświadczeniem oglądania rodzinnego albumu i starych pocztówek – zmaterializowanych i wykrzywionych obrazów wspomnień.

Ostatnio dodane
Sprawiedliwość - Michał Zadara
"Sprawiedliwość" - o zbrodniach, za które nikogo nie ukarano Warszawa

Spektakl w reżyserii Michała Zadary zadebiutuje w marcu w Teatrze Powszechnym w Warszawie.