Dzieje się - Teatr

Most 2017: Przed nami druga edycja włosko-polskiego przeglądu teatralnego

2017-09-18 11:55:10 | Warszawa

Przed nami druga edycja włosko-polskiego przeglądu teatralnego MOST 2017 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przedstawieniach, które odbędą się w Stacji Muzeum przy ulicy Towarowej 3. Most 2017 pokaże widzom integrację dwóch kultur, ich bogactwo i dorobek. Połączy włoskość oraz międzykulturowość. Zobaczymy, jak można współpracować w sztuce - pomimo różnorodności kulturowej.

Most 2017Włoski przegląd teatralny odróżnia się od innych tym, że jej zagraniczni artyści mieszkają w Polsce, żyją jej kulturą i sztuką. Organizatorzy pragną  skupić uwagę widzów  na  spektaklach, dla których szukali szczególnego miejsca do pokazania. Takim miejscem okazała się „Stacja Muzeum”. Miejsce to jest  symbolicznym połączeniem ich podróży oraz przystankiem życiowym, w którym mogą się rozwijać i realizować.

Wśród sześciu spektakli, które zostaną zaprezentowane znajdą się 3 premiery: „Metamorphosis” według „Przemiana” F. Kafki, „Obcy/Sconosciuti”według  „Emigranci” S. Mrożka oraz spektakl taneczno-muzyczny Stefano Terrazzino. Odbędą się również dwa warsztaty. Jeden dla dorosłych, którzy wezmą udział w spektaklu tanecznym na scenie oraz drugi dla dzieci i ich rodzin. Część spektakli odbędzie się w dwóch językach.

Stefano Terrazzino, znany wielu Polakom, włoski tancerz, piosenkarz i aktor. W swoim spektaklu przedstawi pieśni sztuki klasycznej, wystawione we współczesny sposób. Karolina Porcari to aktorka filmowa i teatralna, która zagrała m.in. w „Komisarzu Alex”, „Pitbull”, „Magdzie M”, „M jak miłość”.  Zobaczymy ją w przedstawieniu „Zła Matka”. Mikołaj Cieślak, gość specjalny przeglądu, znany jest z kabaretu „Moralnego Niepokoju” oraz „Ucha prezesa”. Wystąpi on w jednym ze swoich skeczy kabaretowych, przetłumaczonym na język włoski.

Przed każdym spektaklem, będzie można zwiedzić Stację Muzeum w towarzystwie przewodnika mówiącego po włosku. Po spektaklach odbędą się spotkanie z artystami. Zapraszamy do udziału spektaklach i warsztatach!

MD/ip

Słowa kluczowe: Warszawa, spektakle, program, repertuar
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Golem spektakl
Spektakl "Golem" wraca z biletami po złotówce [WIDEO] Warszawa

To trzecia część tryptyku, realizowanego przez Maję Kleczewską i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim.

Polski Teatr Tańca - spektakl "Czterdzieści"
Polski Teatr Tańca na 15. Belgrade Dance Festival

Polscy tancerze wystąpią na międzynarodowym festiwalu tańca w Serbii.

Wiosenne spotkania z aktorami na 10-lecie Teatru Capitol Warszawa

Warszawski Teatr Capitol organizuje cykl spotkań z aktorami z okazji swojego 10-lecia.

Polecamy
III OFTS zakończony
III OFTS zakończony Warszawa

W niedzielę zakończył się III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich. Zwyciężył szczeciński Teatr Abanoia.

Tadeusz Kantor bohaterem grudniowej Sceny Tańca Studio
Tadeusz Kantor bohaterem grudniowej Sceny Tańca Studio Warszawa

W grudniowej odsłonie Teatru Studio w Warszawie, inspiracją artystów będzie Tadeusz Kantor. Zobaczymy nowe projekty taneczne oparte na twórczości wielkiego kreatora teatru ubogiego.

Ostatnio dodane
Golem spektakl
Spektakl "Golem" wraca z biletami po złotówce [WIDEO] Warszawa

To trzecia część tryptyku, realizowanego przez Maję Kleczewską i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim.

Polski Teatr Tańca - spektakl "Czterdzieści"
Polski Teatr Tańca na 15. Belgrade Dance Festival

Polscy tancerze wystąpią na międzynarodowym festiwalu tańca w Serbii.

Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja