Dzieje się - Teatr

Ocalić od zapomnienia...

2009-11-18 13:11:34 | Warszawa

 Dwuczęściowy spektakl inspirowany poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Ocalić od zapomnienia" oglądać będziemy mogli już 22 listopada w Centrum Promocji Kultury w Warszawie.

Spektakl liryczno- komediowy przygotowany przez Teatr Literacki Warszawa rozpocznie się o godzinie 18:00. W pierwszej części spektaklu utwory liryczne przeplatane są utworami komediowymi, a całość kończy piękny poemat K. I. Gałczyńskiego  - "Przed zapaleniem choinki. Drugą część spektaklu rozpoczynają pieśni poświęcone żonie Poety - Natalii, ze słynnym motywem " Ocalić od zapomnienia.."

Reż: Aleksandra Ford. Obsada: Aleksandra Ford, Agnieszka Kopeć, Agata Sutkowska, Małgorzata Zawadzka, Marta Zgutczyńska, Piotr Bartosiewicz, Jędrzej Kupczyński, Łukasz Rzeszotarski, Mateusz Tracz, Jacek Włodarski

Spektakl liryczno- komediowy „Ocalić od zapomnienia"
Teatr Literacki Warszawa
CPK ul. Podskarbińska 2
22.11.2009 (niedziela)
Wstęp wolny

Katarzyna Górska
(katarzyna.gorska@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: Ocalić od zapomnienia teatr literacki warszawa aleksandra ford
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Byliśmy i widzieliśmy! [0]
    Jankowi
    2009-11-23 12:41:39
    Spektakl bardzo ciekawy. Poziom gry aktorskiej na poziomie każdego innego Teatru w Stolicy. Ciekawa oprawa świetlna i muzyczna. Dobry dobór tekstów i fajnie ułożona kolejność. Spektakl prezentuje się świeżo i nowocześnie. Chociaż nowoczesna jest w nim jedynie muzyka. Dobra interpretacja studentów PWST, emocje przekazywane ze sceny mocno trafiają do widzów. Nam najbardziej zapadły w Pamięci utwory: Inge Bartsch i Przed zapaleniem choinki. Spektakl w ocenie widzów, sądząc po aplauzie na 5. Spektakl godny uwagi. Szczerze polecamy. Warto zauważyć, że Teatr Literacki to jedyny Teatr w Stolicy oferujący tak ambitny repertuar. Chwali się. Szkoda tylko, że Teatr gra tak rzadko o "normalnych godzinach". No cóż, wierzę, że coś się zmieni. OCENY: Poziom: 5 Spektakl: 5 Muzyka: 6 Inne efekty: 5 ŁĄCZNIE: 5 Jankowi
Zobacz także
Policki Festiwal Komedii
Festiwal Komedii 2018 - cztery znakomite komedie na jednej scenie

Miejski Ośrodek Kultury w Policach po raz kolejny zorganizował festiwal teatru komediowego. Zobacz relację!

Golem spektakl
Spektakl "Golem" wraca z biletami po złotówce [WIDEO] Warszawa

To trzecia część tryptyku, realizowanego przez Maję Kleczewską i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim.

Polecamy
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Hamlet z tabletem, czyli klasyka w nowoczesnym wydaniu
Hamlet z tabletem, czyli klasyka w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesna adaptacja legendarnej, szekspirowskiej sztuki!

Ostatnio dodane
Policki Festiwal Komedii
Festiwal Komedii 2018 - cztery znakomite komedie na jednej scenie

Miejski Ośrodek Kultury w Policach po raz kolejny zorganizował festiwal teatru komediowego. Zobacz relację!

Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja