Premiery - Teatr

"Ruby" - futurystyczna komedia romantyczna

2015-01-19 11:01:35 | Warszawa

Nietuzinkowa, futurystyczna komedia romantyczna już w lutym będzie wystawiana w warszawskim Teatrze WARSawy. Komedia została oparta na motywach scenariusza filmowego "Ruby Sparks" autorstwa Zoe Kazan.

"Ruby" jest ciekawą i jednocześnie nietypową komedią. Połączono w niej elementy futurystyczne z Allenowskim humorem. W "Rubach" nawiązano  do współczesnych trendów zapoczątkowanych w kinie przez Charliego Kaufmana i Spike’a Jonze’a . To właśnie ich „Zakochany bez pamięci”, „Jak we śnie” czy niedawne „Her” przecierają szlak dla nowego gatunku, w którym obyczajowość miesza się z science fiction.

„Ruby” – to historia pisarza Calvina Weira, autora dotychczas jednej bestsellerowej powieści, która poruszyła w posadach amerykański świat literacki. Po dziesięciu latach od premiery książki pozostaje on jednak autorem „jednej powieści”. Neurotyczny Calvin, będąc w głębokim twórczym kryzysie, szuka natchnienia i pomocy u swojej pani psycholog, pod której wpływem zaczyna pisać historię romansu z dziewczyną swoich marzeń. Autor powoli zakochuje sie w napisanej przez siebie postaci. Pewnego ranka spotyka dziewczynę przygotowującą śniadanie w jego kuchni...

Reżyserem i atorem sceniariusza jest Adam Sajnuk. O stworzonym przez siebie spektaklu mówi tak: Adam Sajnuk
- Robię futurystyczną komedię romantyczną, idąc tropem filmowym. To nowy gatunek, który łączy obyczajowość, nadzwyczajne zdarzenia, melodramat, a wszystko to w opakowaniu science fiction. Wybrałem ten konkretny film, bo należy do tego nurtu, a jest nieznany.
 
„Ruby” to baśń fantasy. Bohater pisze o dziewczynie swoich marzeń i nagle ta dziewczyna pojawia mu się w domu, a on może na stronicach powieści wpływać na nią, trochę jak Pan Bóg. Decyduje kim ona jest i jaka jest dla niego.  Role w filmie zostały obsadzone przez Mateusza Banasiuka, Maję Bohosiewicz, Sonię Bohosiewicz, Sławomirę Łozińską, Edytę Olszówkę.  Premiera odbędzie się 11 lutego 2015 r., godz. 19. Następne spektakle zostaną odegrane kolejno : 12, 19, 20 i 21 lutego, godz. 19.

Ceny biletów:premiera - 70 zł, pozostałe spektakle: 70 zł normalny, 50 zł ulgowy.

"Ruby"
Teatr WARSawy
premiera: 11 lutego 2015 r. godz. 19.00
następne spektakle: 12, 19, 20 i 21 lutego, godz. 19.
Ceny biletów: premiera-70 zł
Pozostałe spektakle: Normalny-70 zł, ulgowy-50 zł

Słowa kluczowe: komedia futurystyczna, komedia romantyczna, Ruby

Ruby (10)

Ruby  - Zdjęcie nr 1
Ruby  - Zdjęcie nr 2
Ruby  - Zdjęcie nr 4
Ruby  - Zdjęcie nr 5
Ruby  - Zdjęcie nr 6
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sprawiedliwość - Michał Zadara
"Sprawiedliwość" - o zbrodniach, za które nikogo nie ukarano Warszawa

Spektakl w reżyserii Michała Zadary zadebiutuje w marcu w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

SÅ‚ownik PtaszkÃłw Polskich - Doda
Doda w spektaklu "Słownik Ptaszków Polskich" Warszawa

Przedstawienie będzie można zobaczyć w warszawskim Teatrze Imka.

Polecamy
Nowe "Imię" z Małgorzatą Foremniak w Teatrze Studio Buffo
Nowe "Imię" z Małgorzatą Foremniak w Teatrze Studio Buffo Warszawa

"Imię" to doskonałe i zabawne dialogi, żywe, wyraziste postaci, zaskakujące zwroty akcji oraz cięty humor. Premiera już 5 lutego!

Premiera "Siły obowiązku" w Teatrze TAM
Premiera "Siły obowiązku" w Teatrze TAM Warszawa

Teatr studencki TAM zaprasza na premierę spektaklu "Siła obowiązku".

Ostatnio dodane
Sprawiedliwość - Michał Zadara
"Sprawiedliwość" - o zbrodniach, za które nikogo nie ukarano Warszawa

Spektakl w reżyserii Michała Zadary zadebiutuje w marcu w Teatrze Powszechnym w Warszawie.