Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

1666 wg Szatana w Goraju

na podstawie „Szatana w Goraju” Isaaca Bashevisa Singera

1666 wg Szatana w Goraju

(Teatr Żydowski, Warszawa)

1666 wg Szatana w Goraju
Autor sztuki: na podstawie „Szatana w Goraju” Isaaca Bashevisa Singera
Premiera: 2011-08-27
Reżyseria: Michał Zadara
Muzyka: Asa Horwitz
Scenografia: Michał Zadara
Obsada: Monika Chrząstowska, Ernestyna Winnicka, Henryk Rajfer, Jerzy Walczak, Marek Węglarski, Piotr Sierecki, Ewa Greś, Piotr Wiszniowski, Teresa Wrońska
 
GALERIA ZDJĘĆ: 1666 wg Szatana w Goraju (4)
  • Plakat

Opis spektaklu

8 sierpnia w Teatrze Żydowskim rozpoczną się próby spektaklu "1666" na podstawie "Szatana w Goraju" I.B. Singera w reżyserii Michała Zadary. Inscenizacja powstaje w oparciu o jedyną książkę, jaką Singer wydał jeszcze w Warszawie, w roku 1935. Pierwsza powieść przyszłego noblisty jest osadzona w siedemnastowiecznej Polsce, ale zadaje bolesne pytania współczesności - na ile ideologia może determinować człowieka, i do jakich skrajności może ludzi doprowadzić walka o władzę. Singer opisuje społeczność, która na skutek ideologii traci kontakt z rzeczywistością i wpada w coraz większy obłęd.

W hipnotycznym ciągu obrazów, Michał Zadara i nowojorski kompozytor Asa Horwitz opowiadają ponadczasową historię o społeczeństwie, które samo siebie niszczy, o szatanie który - jak pokazuje Singer - może zamieszkać w każdym człowieku zbyt przekonanym o własnej racji.

Premiera spektaklu planowana jest na 27 sierpnia, pierwszy dzień Festiwalu Warszawa Singera.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama