Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

32 omdlenia

Antoni Czechow

32 omdlenia

(Teatr Polonia, Warszawa)

32 omdlenia
Czas trwania: 120 min.
Autor sztuki: Antoni Czechow
Premiera: 2011-04-15
Reżyseria: Andrzej Domalik
Obsada: Krystyna Janda, Ignacy Gogolewski, Jerzy Stuhr
 
GALERIA ZDJĘĆ: 32 omdlenia (3)
  • 32 omdlenia - plakat
  • Fot. Robert Jaworski
  • Fot. Robert Jaworski

Opis spektaklu

Antoni Czechow mistrzem humoru sytuacyjnego? Owszem. Zanim powstały najsłynniejsze dramaty jak "Mewa", "Trzy siostry", "Wiśniowy sad" pisarz marzył o stworzeniu oryginalnego wodewilu rosyjskiego. Niejako "po drodze" powstały jednoaktówki komediowe wystawiane z powodzeniem nie tylko na scenach stołecznych, także i na prowincji. Gatunki komediowe korespondowały z jego ironiczną naturą, prywatną skłonnością do żartu, zawsze przyglądał się z dużym zainteresowaniem aktorstwu komediowemu. 32 omdlenia tworzą trzy żarty sceniczne, jak sam je określał; "Niedźwiedź", "Oświadczyny" i "Historia zakulisowa". Czechow stawia krzywe zwierciadło przed swoimi bohaterami, często korzysta z  kreski karykatury, dokleja im gogolowskie "nosy". Ale przede wszystkim  bawi i każe nam się głośno śmiać. Jest to typowa "propozycja nie do odrzucenia" Obsada budzi dreszcz :Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Ignacy Gogolewski.
"Czy jest lekarz na sali?!"
 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • TEATR? chyba teatrzyk [3]ZANUJACY POZIOM!!!!!!!Pani Janda schlebia bardzo niskim gustom, co inteligentiniejsi widzowie wychodzili bo czuli sie obrazeni...reszta publki z zahchwytu kwilila i rechotala jak na sit-comie..bilety ...

    2011-05-01, 12:07:39
    Tom
Zobacz wszystkie wypowiedzi
 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama