Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Bóg mordu

Yasmina Reza

Bóg mordu

(Teatr 6.piętro, Warszawa)

Bóg mordu
Autor sztuki: Yasmina Reza
Premiera: 2012-11-10
Reżyseria: Małgorzata Bogajewska
Obsada: Jolanta Fraszyńska (Veronique Houllie), Cezary Pazura (Michel Houllie ), Anna Dereszowska (Annette Reille), Michał Żebrowski (Alain Reille)
 

Opis spektaklu

Sztuka Rezy jest błyskotliwie napisanym komediowo-absurdalno-tragicznym studium odkrywania tego co w nas jest „bogiem mordu” – egoistycznym pragnieniem zwycięstwa wbrew wszystkim i wszystkiemu, instynktem walki o siebie, podczas której spadają maski przyzwoitości, wychowania i tolerancji, a bohaterowie stają się przerażająco śmieszni i straszni.

„Bóg mordu” zaczyna się od kulturalnej, cywilizowanej, rozsądnej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się by spisać oświadczenie o bójce swoich dzieci w parku, a kończy się tak, że później każdy z jego uczestników nazwie to spotkanie najgorszym dniem w swoim życiu.

Ta perfekcyjnie skonstruowana sztuka to także rzecz o naszym trudnym współczesnym rodzicielstwie, które zamiast być, jak twierdzą kolorowe gazety, największą przygodą życia, staje się kolejnym powodem lęków, frustracji i agresji. A wtedy pretekstem do wybuchu może być nawet banalne spotkanie dwóch par, które okazują się bardziej dziecinne i niedojrzałe niż własne dzieci.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • Woodstock [0]Na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych podczas 20 Przystanku Woodstock o godzinie 2:00 (w nocy)odbył się spektakl "Bóg mordu". Po raz pierwszy oglądałam sztukę w tak niezwykłej scenerii. Sztuka zagran...

    2014-08-24, 11:16:44
    Iza
Zobacz wszystkie wypowiedzi
 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama