Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Danuta W.

Danuta Wałęsa (w opracowaniu Piotra Adamowicza)

Danuta W.

(Teatr Polonia, Warszawa)

Danuta W.
Czas trwania: 150 min.
Autor sztuki: Danuta Wałęsa (w opracowaniu Piotra Adamowicza)
Premiera: 2012-10-12
Reżyseria: Janusz Zaorski
Obsada: Krystyna Janda
 
GALERIA ZDJĘĆ: Danuta W (4)
  • Fot. Dominik Werner
  • Fot. Dominik Werner
  • Fot. Dominik Werner

Opis spektaklu

Książka Marzenia i tajemnice, wydana jesienią ubiegłego roku, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, stała się nie tylko wydarzeniem medialnym, lecz także gorącym tematem społecznym. Danuta Wałęsa przerwała milczenie, ale oddała głos wszystkim kobietom. Czytelniczki odnajdują w niej swoje losy i idą za głosem Autorki. To zaskakujące zjawisko kulturowe, które wciąż żyje.

Już jesienią historia Pani Prezydentowej trafi na scenę warszawskiego Teatru Polonia. Spektakl DANUTA W. powstaje na kanwie książki Marzenia i tajemnice, opracowanej przez Piotra Adamowicza,  wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. Warszawska premiera sztuki została zaplanowana na 12 października 2012 roku, na dużej scenie Teatru Polonia. 11 października zaś odbędzie sie premiera sztuki DANUTA W. w Gdańsku, w Teatrze Wybrzeże.

Adaptacji teatralnej dokonała Krystyna Janda. Reżyserem spektaklu jest Janusz Zaorski, autorem światła  Andrzej  Wolf.

W roli Danuty Wałęsy zobaczymy  Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak:

Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski  w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama