Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Ich czworo

Gabriela Zapolska

Ich czworo

(Teatr Polonia, Warszawa)

Ich czworo
Autor sztuki: Gabriela Zapolska
Premiera: 2014-02-20
Reżyseria: Jerzy Stuhr
Obsada: Sonia Bohosiewicz, Izabela Kuna, Tomasz Kot, Jerzy Stuhr
 

Opis spektaklu

Tragifarsa o typowym trójkącie małżeńskim należy do jednego z najbardziej znanych utworów Zapolskiej. Została wystawiona po raz pierwszy we Lwowie w 1907 roku i do tej pory doczekała się blisko 100. inscenizacji. Akcja sztuki rozpoczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia.

Jerzy Stuhr, który ostatnio w Radiu Kraków zrealizował spektakl Zapolskiej, tak o nim opowiadał: To bardzo aktualny tekst, bo mówiący o rozpadzie rodziny widzianym oczami dziecka, dziecka świadomie przeżywającego ten dramat. A z drugiej strony Ich czworo to tragifarsa śmieszna i drapieżna. Takie połączenia kocham najbardziej - powiedział reżyser.

Ich czworo. Tragedia ludzi głupich w 3 aktach,  obyczajowa komedia Gabrieli Zapolskiej z 1907. Tylko do roku 1970 doczekała się ok. 70 inscenizacji.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • Sztuka [0]Byłam ostatnio na tej sztuce. Niestety słabiutka. Rozczarowana jestem bardzo. Nie polecam :(

    2016-07-13, 13:40:06
    Anika
Zobacz wszystkie wypowiedzi
FB dlaMaturzysty.pl reklama