Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Klub cmentarny (Cemetery Club)

Ivan Menchel

Klub cmentarny

(Teatr Kwadrat, Warszawa)

Klub cmentarny
Autor sztuki: Ivan Menchel
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Lucyna Malec (Mildred), Ewa Wencel (Ida), Ewa Kasprzyk (Lucilla), Ewa Ziętek (Doris), Marek Siudym (Sam (rzeźnik))
 

Opis spektaklu

Ten, kto powiedział, że życie zaczyna się po trzydziestce okrutnie się pomylił. Prawdziwa jazda zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce!
 
Dla trzech wdów (wyznania mojżeszowego) regularne wizyty na cmentarzu i odwiedziny zmarłych mężów, to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. W końcu nikt tak cierpliwie nie wysłucha relacji z codziennych zakupów, lokalnych plotek i opisu szczegółowego braku jakichkolwiek planów na przyszłość, jak przyjaciółki. Dlatego zapewne, choć różnią się od siebie każdym, nawet najdrobniejszym elementem charakteru, wspomniane panie rytualnie umawiają się na wspólnych herbatkach, by ramię w ramię, radosnym krokiem udać się do pobliskiej nekropolii.

Ale na nieszczęście zeszłych już małżonków, w miejscu ich wiecznego odpoczywania pojawiają się czasem… żywi mężczyźni. A właściwie jeden konkretny. Sam, również wdowiec, najlepszy rzeźnik w okolicy, w niektórych kręgach kulturowych po prostu musi się stać partią wręcz idealną.

Kiedy między nim, a jedną z przyjaciółek, wywiązuje się płomienny romans, przyszłość „klubu cmentarnego”, którego rytuałom tak długo hołdowały, staje pod ogromnym znakiem zapytania. Przecież jednym rzeźnikiem raczej trudno się podzielić. A skoro nie można uszczęśliwić wszystkich, to może warto skutecznie pozbyć się kłopotu? Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną? A może nie warto walczyć o taki klub, którego połowa członków nie jest już w stanie podpisać listy obecności?

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • odp [0]uśmiechnOOOłeś? hahahaha, piękny kom, hahahaha

  2012-09-11, 10:46:23
  Spo
 • klub [0]ą ty inteligentny mieszczuchu,pewnie się nawet nie uśmiechnołeś!

  2012-04-21, 19:21:39
  luiza
 • opinia [0]Drętwy scenariusz, czytelne następstwa faktów, gdyby nie dobra gra Pana Siudyma zanudzułbym się na śmierć. Publiczość zwożona autkarami ze wsi, rechocze jak aktorki tańczą po weselu. Żenada

  2012-02-18, 15:02:45
  dexx
Zobacz wszystkie wypowiedzi
 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama