Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kolacja dla głupca (Le dîner de cons)

Kolacja dla głupca

(Teatr Ateneum, Warszawa)

Kolacja dla głupca
 

Opis spektaklu

Współczesna komedia z żywą akcją. Opowieść o koleżeńskiej zabawnej grze, której skutki okazują się poważne. Sztuka w dowcipny sposób krytykuje współczesne międzyludzkie zachowania.

 

opinie o spektaklu: 

Tomasz Mościcki
"Niespodzianka na kolację"

"Przysięgam Państwu, że próbowałem się nie śmiać na "Kolacji dla głupca". Robiłem groźne miny, na czoło przywoływałem mars, wmawiałem towarzyszce wieczoru, że "to głupie", że nie wypada. Nie wytrzymałem. W drugim akcie tama powagi pękła i wraz z całą publicznością skręcałem się ze śmiechu."

Tomasz Mościcki, Życie, Nr 114, 17.05.2001


Andrzej Hausbrandt
"Kolacja, która smakuje wszystkim"

"Drodzy Państwo, korzystajcie z okazji, by oderwać się od codziennych, banalnych trosk, kłopotów i nerwówek. Idźcie do Teatru Ateneum (na Powiślu, oczywiście) na "Kolację dla głupca" Vebera. Wprawdzie kolacji nie zjecie, ale przez dwie godziny będziecie się szczerze spontanicznie bawili. Zapomnicie o całym świecie, co czasem jest nam bardzo potrzebne. Życzę dobrej zabawy, a po wszystkim - nie gorszej kolacji."

Andrzej Hausbrandt, Powiśle, Nr 6, 06.2001"Zaproszenie na kolację"
"Dwie godziny śmiechu do łez. Francis Veber, autor sztuki, nakręcił według "Kolacji dla głupca" film, który dostał Oskara, a we Francji pobił rekordy oglądalności. W Polsce zapowiada się także teatralny rekord. Już dziś w warszawskim Teatrze Ateneum trudno zdobyć bilety."

Twój Styl, Nr 9, 09.2001Tomasz Miłkowski
"Nie taki głupiec głupi..."

"Dawno nie widziałem tak bezpretensjonalnej komedii. Idealna sztuka na wiosenno-letnie wieczory. (...) Terapia bezinteresownym śmiechem gwarantowana."

Tomasz Miłkowski, Trybuna, Nr 116, 19/20.05.2001


Malwina Głowacka
"Przystawka z głupca"

"Zaszczyt grania w Warszawie spotkał "Kolację dla głupca" dopiero teraz, siedem lat od jej światowej prapremiery. Chwała wiec Teatrowi Ateneum, ze nam ten tekst przybliżył."

Malwina Głowacka, Teatr, Nr 6, 06.2001

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • naprawdę warto obejrzeć! [0]Wczoraj obejrzałam sztukę i dawno się tak nie ubawiłam, kto ma ochotę na fajną rozrywkę i oderwanie się od rzeczywistości - polecam!!! Pan Fronczewski geniusz gry aktorskiej i wielka osobowość, wspan...

  2012-10-06, 15:57:46
  HaniaZ.
 • spostrzeżenia [0]Wybrałam się na "Kolację dla głupca" dla P.P. Krzysztofa i Piotra i jak zwykle nie zawiodłam się na ich kunszcie aktorskim. Ubawiłam się niesamowicie ich przednią grą. Przeskoczyli wszystkie kabarety ...

  2012-05-06, 14:40:21
  Teresa
 • moja ocena [0]Idąc na spektakl bardzo cieszyłem sie samą myślą że zobaczę na żywo pierwszy raz w życiu panów Fronczewskiego i Tyńca.Pana Piotra nie sposób nie znać,ale całkowicie zdominował wszystkich i wszystko pa...

  2012-03-22, 14:09:20
  krzysiek
 • super!!!!! [0]znakomita gra pana Krzysztofa i Piotra:):):) polecam!!!

  2012-03-11, 19:41:18
  karolcia20
 • opinia [0]ogólnie m owiąc- rewelacja a Krzysztof Tyniec - mistrzostwo świata

  2011-10-21, 20:09:26
  iza
Zobacz wszystkie wypowiedzi
FB dlaMaturzysty.pl reklama