Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Pięć ostatnich lat

Pięć ostatnich lat

(Teatr Roma, Warszawa)

Pięć ostatnich lat
 

Opis spektaklu

„Pięć ostatnich lat” (The Last Five Years) to amerykański musical, który miał swoją premierę w Chicago w roku 2001. Autorem muzyki i tekstów piosenek jest Jason Robert Brown. W roku 2002 po premierze off-Broadway spektakl otrzymał nagrodę Drama Desk Award za wybitną muzykę i teksty, a także kilka nominacji do innych nagród (Lucille Lauter Award, Outer Critics Circle Awards). Musical cieszył się również ogromną popularnością w Anglii, Francji, Grecji, Singapurze, Australii i na Filipinach. W roku 2014 na jego podstawie powstał pełnometrażowy film, w którym główne role zagrali: Anna Kendrick i Jeremy Jordan (premiera na Toronto Film Festival). Według krytyków była to najlepsza rola Anny Kendrick w jej dotychczasowej karierze. W obsadzie musicalu wystawianego na deskach Novej Sceny naszego Teatru, w dwóch głównych rolach zobaczymy naprzemiennie: Weronikę Bochat/Natalię Krakowiak oraz Łukasza Zagrobelnego/Rafała Drozda.

„Pięć ostatnich lat” to jednoaktowa historia pewnego małżeństwa. Dwoje bohaterów – Cathy, aspirująca aktorka i Jamie, powieściopisarz – opowiadają o swoim pięcioletnim związku, który kończy się rozstaniem. Dramaturgię historii doskonale oddaje muzyka, która powstała z połączenia kilku stylów (pop, jazz, rock). Utwory muzyczne w niezwykle emocjonalny sposób – jedne lirycznie, inne drapieżnie – oddają charakter bohaterów i koleje przemian ich związku. Niezwykle ważną rolę w tej inscenizacji odgrywa też pomysłowa scenografia i efektowana gra świateł. Wszystkie elementy przedstawienia doskonale ze sobą współgrają, tworząc zupełnie wyjątkowy klimat.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama