Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Autorski program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza, w którym satyryk nie tylko celnie wskazuje i wyśmiewa absurdy dzisiejszego społeczeństwa, ale też przypomina swoje hity, takie jak Listy do Hrabiego czy opowieści ze zbioru Meneliki.

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30.10.1947 w Wichrówie. Jest satyrykiem, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Studiował w WSP w Olsztynie.

Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść, z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry autorskim programem kabaretowym „Dookoła Wojtek”, za który otrzymał II nagrodę. W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie „Na Pięterku” Związku Polskich Autorów i Kompozytorów.

W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla dzieci „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983-86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret „Hotel Nitz”. Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.

Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: „Na tronie”, „U pana Krzysia”, „Rozmowy ze zgryzem”. Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu „Szkło kontaktowe” nadawanego w TVN24. Jest autorem sztuk teatralnych „Cycek”, „Bunkier”, zbioru satyrycznego „Między Worłujem a Przyszłozbożem” i wielu książek, piosenek oraz felietonów.

Jest laureatem licznych nagród, takich jak Złote Rogi Kozicy i nagrody MKiS w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1977, Złota Szpilka na II Biesiadzie Humoru i Satyry w 1977 za program „Mity i nity, czyli nasza Monachomachia”, III nagroda na III Biesiadzie Humoru i Satyry w 1978, Srebrne Rogi Kozicy w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1978, Grand Prix oraz nagrody dziennikarzy na przeglądzie kabaretowym OSET w Rzeszowie w roku 1986, III nagroda za farsę „Cycek” na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną w Jugosławii w 1986, nagroda MKiS na KFPP Opole 91, Złoty Mikrofon w 1991, nagroda miesięcznika „Szpilki” za „Listy do Pana Hrabiego” w 1991 roku, Złoty Kamerton w 1992 oraz Prometeusz w 1997.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Tuskuland.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Tuskuland (Teatr Kamienica, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Tuskuland (Teatr Kamienica, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Tuskuland (Teatr Kamienica, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Tuskuland (Teatr Kamienica, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Tuskuland (Teatr Kamienica, Warszawa).
Polecamy
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Art Generacje
Ruszył nabór do międzypokoleniowego projektu Art Generacje 2022 Warszawa

Projekt będzie trwał od września do grudnia w Warszawie.

DwÃłr nad Narwią
"Dwór nad Narwią" - pierwszy polski horror narodowy w Ateneum [FOTO]

Co może się wydarzyć, kiedy duchy z przeszłości materializują się w świecie żywych i wtrącają się w ich sprawy?

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.