Spektakle, przedstawienia
zmierzch087ebd76376c2a5343e5cb0ea8d58f15.jpg

Zmierzch długiego dnia Autor sztuki: Eugene O`Neill

Ocena:

Opis spektaklu

Jeden sierpniowy dzień 1912 roku. Od godziny około 8:30 aż do północy. Mieszczący się nad morzem w stanie Connecticut dom rodziny Tyronów zamieszkują cztery osoby - to równie wyraziści bohaterowie dramatu. Wszyscy zmagają się z jakimś nałogiem: kobieta jest uzależniona od morfiny, zaś trzech mężczyzn od alkoholu. Bohaterowie wzajemnie się oskarżają, odrzucają i użalają się nad sobą. Atmosfera między nimi tężeje i przybiera formę narastającego konfliktu, przerywanego czasami nie zawsze szczerymi próbami okazania miłości, współczucia i wzajemnego się pocieszania. Relację pomiędzy postaciami są skomplikowane i gęste, frapujące i przez to także fascynujące. To właśnie wielowymiarowość psychologiczna oraz subtelny, choć chwilami bezceremonialny sposób ukazania wewnętrznego świata czterech mieszkańców jednego domu uczynił z tego tekstu pozycję absolutnie klasyczną w kanonie współczesnego dramatu amerykańskiego.

"Zmierzch długiego dnia" to na pewno najsłynniejszy utwór Eugene'a O'Neilla, uważany też powszechnie za jego arcydzieło. W roku 1957 O'Neill pośmiertnie otrzymał za tę sztukę Nagrodę Pulitzera w dziedzinie dramaturgii.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Zmierzch długiego dnia (Teatr Polonia, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Zmierzch długiego dnia.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Zmierzch długiego dnia (Teatr Polonia, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Zmierzch długiego dnia (Teatr Polonia, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Zmierzch długiego dnia (Teatr Polonia, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Zmierzch długiego dnia (Teatr Polonia, Warszawa).
  • Zmierzch długiego dnia [0]
    Grażyna
    2013-08-18 17:56:20
    Sztuka jest niezwykła, poruszająca i niestety, trochę "dołująca". Ale nie to jest przedmiotem moich uwag. Pierwsza sprawa, to niedostosowanie widowni dla osób niesprawnych ruchowo. Bardzo wysokie stopnie bez jakiegokolwiek zabezpieczenia schodów barierkami. Nie można też podtrzymać się oparcia krzeseł, gdyż są bardzo niskie. Druga sprawa, też ważna, to prawdopodobny zanik akustyki sali podczas spektaklu w dniu wczorajszym, tj. 17 sierpnia br. Mniej więcej połowa tekstów była szeptana i nie był to słyszalny szept sceniczny, tylko jakieś nieartykułowane, bliżej nieokreślone pomruki - czasami jednak z bardzo nagłośnionymi wrzaskami, wynikającymi z akcji sztuki.Myślę więc, a ze mną 3 osoby towarzyszące, że to chyba jakaś awaria systemu nagłaśniającego, której aktorzy nie zauważyli i nie mogli skorygować swoich głosów. Trzecia sprawa, to szczere uznanie całej naszej "czwórki" dla Pana Machalicy, który był najbardziej wiarygodny z całej , dobrej zresztą obsady.
Polecamy
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
I come to your river: Ophelia Fractured - recenzja spektaklu

Oceniamy tragedię Szekspira w interpretacji Studia Kokyu.

Poper - spektakl
Poper - recenzja spektaklu

Zobacz, jak drobnostka, przerodziła się w poważny problem w spektaklu "Poper" Teatru Pijana Sypialnia.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.