Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji, podczas której dziewczynka uczy się konsekwencji w dążeniu do celu, umiejętności wyrażania swoich opinii w sposób nieurażający rozmówcy, który reprezentuje inne poglądy. Pobyt w magicznej krainie jest też dla Alicji i dla naszych młodych widzów lekcją odróżniania dobra od zła, słusznych racji od egoistycznych kaprysów. Pełen humoru spektakl operuje środkami teatru formy, które oddają niezwykłość świata, który zrodził się w nieograniczonej wyobraźni Lewisa Carrolla. „Alicję po drugiej stronie lustra” napisał dziesięć lat później niż „Alicję w Krainie Czarów”.

Bohaterka powieści jest na swój sposób podwójna, ponieważ za jej pierwowzór posłużyły już dwie dziewczynki – dwudziestoletnia wówczas Alice Liddel, dla której i o której Carroll napisał pierwszą część przygód Alicji oraz kilkuletnia znajoma autora, Alice Raikes. „Alicja po drugiej stronie lustra” z jednej strony jest więc opowieścią o wizycie małej dziewczynki w magicznej krainie zamieszkałej przez niezwykłe postaci, z drugiej zaś to walka o to, aby nie dorosnąć i nie stracić przynależnej dzieciom wyobraźni. Te dwie płaszczyzny utworu sprawiają, że jest on atrakcyjny również dla starszych widzów – młodzieży i dorosłych, zupełnie nie tracąc przy tym siły oddziaływania na najmłodszych.

Spektakl rekomndowany dla dzieci od 7. roku życia.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa). Sprawdź seanse.
  • Teatr Polonia, Marszałkowska 56, Warszawa
    niedziela, 24 wrzesień: 11:00

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Alicja po drugiej stronie lustra.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Alicja po drugiej stronie lustra (Teatr Polonia, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
Ostatnio czytane
Kobieta i jej namiętności
Kobieta i jej namiętności Warszawa

Samotność, niepokój i bezwarunkowe oddanie usprawiedliwiają i uzasadniają miłość Mariany jako symbol miłości absolutnej.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!