Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Chory z urojenia” to dzieło, którego popularność nie przemija. W Teatrze 6. piętro mamy szansę zobaczyć je w najlepszym wydaniu. W rolę tytułowego „chorego” wcieli się znany szerszej publiczności z komediowych ról filmowych Andrzej Grabowski, a partnerować mu będzie plejada aktorska, która zapewni wyśmienitą zabawę: Joanna Kurowska, Wojciech Pokora oraz inni. Uciekając się do absurdu, Molier pokazuje nam, współczesnym, „chorobę” jako metaforę samotności, wyobcowania i potrzeby zwrócenia na siebie uwagi otoczenia. Z pozoru lekka komedia odkrywa przed widzem słabości człowieka i bezradność medycyny wobec cierpienia duszy, niemierzalnego i niewidocznego dla „szkiełka i oka”. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie, jak na komedię Moliera przystało.

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Chory z urojenia (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Chory z urojenia (7)

Chory z urojenia  - Zdjęcie nr 1
Chory z urojenia  - Zdjęcie nr 2
Chory z urojenia  - Zdjęcie nr 3
Chory z urojenia  - Zdjęcie nr 4
Chory z urojenia  - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Chory z urojenia (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Chory z urojenia.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Chory z urojenia (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Chory z urojenia (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Chory z urojenia (Teatr 6.piętro, Warszawa).
  • Na temat spektaklu [0]
    gingerbread
    2011-11-10 00:52:50
    Komedia typowa dla Moliera: lekka, z elementem intrygi, wieloma okazjami do śmiechu, a przede wszystkim wyrazistymi postaciami: stetryczałym ojcem-dziwakiem o jakiejś manii (tutaj: obsesja na punkcie leczenia), zakochaną córką i jej zdesperowanym narzeczonym, perfidną kobietą (tu: żoną głównego bohatera) oraz innymi, barwnymi bohaterami. Nie będę tutaj pisać drobiazgowej recenzji, skupię się - miast streszczenia - na samej ocenie. Grabowski świetnie wczuwa się w postać starego dziwaka Argana, tytułowego "chorego z urojenia". Kurowska zaś z kolei brawurowo gra służącą, która w rzeczywistości ma spory wpływ na swego pana. Ta dwójka aktorów, a także świetny Bartłomiej Firlet (aż sprawdziłam nazwisko), niedoszły zięć Argana, są przezabawni, a ich gra powoduje, że ręce same składają się do oklasków. Komedia jest być może zbyt schematyczna, jednak znakomicie się ją ogląda. Do Teatru 6. Piętro trafiłam na nią przypadkiem, ale nie żałuję i liczę na więcej takich przypadków.
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Jestem kim chcesz - audiomusical
Teatr Muzyczny Roma i Audioteka nagrali pierwszy polski audiomusical [WIDEO]

"Jestem kim chcesz" to historia na motywach Pigmaliona George'a Bernarda Shawa.

Kaligula- Teatr Polski Wrocław
Prawo autorskie na deskach teatru. Co i jak można wykorzystać w spektaklu?

Spektakl to wielopoziomowy utwór, będący wynikiem pracy wielu twórców. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa autorskiego?

O nich się mówi