Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

W pewnym francuskim mieście zmobilizowano wszystkie siły porządkowe. Do sądu ma być dowieziony  świadek zeznający przeciwko wysoko postawionym w hierarchii świata przestępczego osobom. Proces ściągnął uwagę przedstawicieli mediów, samych fotografów stawiło się blisko trzystu.

W hotelu naprzeciw sądu pojawiają się dwaj mężczyźni : zawodowy fotograf Francois Pignon i Ralf Milan, zawodowy... morderca. Ralf otrzymał zlecenie wyeliminowania skruszonego gangstera. Pignon teoretycznie ma zrobić zdjęcia świadka, ale w rzeczywistości chce wykorzystać  służbowy wyjazd do odzyskania żony Luizy, która odeszła do swojego terapeuty, właściciela kliniki psychiatrycznej właśnie w tym mieście. Ralf i Pignon otrzymują sąsiadujące ze sobą pokoje. Dzielą ich tylko zamknięte na klucz drzwi. Kiedy te drzwi nagle się otworzą, najwyższej klasy farsowa maszyneria zostanie wprawiona w ruch...

Fabuła wymyślona przez Francisa Vebera ma długą i bogatą historię. Sukces wystawionej w 1971 sztuki „Le Contrat" sprawił, że tekstem zainteresowały się studia filmowe i w 1973 roku miała miejsce premiera filmu „L'Emmerdeur" w reżyserii specjalisty od komedii Edouarda Molinaro, z pamiętnymi rolami Jacquesa Brela jako Pignona i Lino Ventury jako Ralfa. Sukces filmu sprawił,  że w 1981 roku ujrzał światło dzienne hollywoodzki remake pod tytułem „Buddy, buddy". Na ekranie pojawił się najsłynniejszy od czasów Stana Laurela i Oliviera Hardy'ego duet komiczny czyli Jack Lemmon i Walter Matthau, a całość firmował Billy Wilder. W 2005 roku Veber gruntownie przeredagował tekst „Le Contrat" i pod nowym tytułem  „L"Emmerdeur" zaprezentował go publiczności w Theatre de la Porte Saint Martin w Paryżu. Powodzenie tej inscenizacji spowodowało, że tym razem sam Veber stanął za kamerą i w 2008 roku miała miejsce premiera francuskiego remake'u „L"Emmerdeura", tym razem z Patrickiem Timsitem i Richardem Berrym w rolach głównych.

Francois Pignon, ulubiony bohater Vebera, współczesny everyman, dobry i uczciwy człowiek rzucony na głębokie wody okrutnej cywilizacji konsumpcyjnej wystapił wielokrotnie w sztukach i scenariuszach Francisa Vebera, m. in. w „Plotce", „Dublurze", „Kolacji dla głupca", „Zbiegach". W warszawskim teatrze Ateneum pięćset przedstawień przekroczyła „Kolacja dla głupca" w reżyserii Wojciecha Adamczyka, z błyskotliwymi rolami Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Tyńca jako Francois Pignona. W Teatrze Kwadrat w jako Ralfa zobaczymy Grzegorza Wonsa, a w postać Pignona wcieli się Paweł Wawrzecki.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Co ja panu zrobiłem, Pignon? (Teatr Kwadrat, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Co ja panu zrobiłem, Pignon?.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Co ja panu zrobiłem, Pignon? (Teatr Kwadrat, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Co ja panu zrobiłem, Pignon? (Teatr Kwadrat, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Co ja panu zrobiłem, Pignon? (Teatr Kwadrat, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Co ja panu zrobiłem, Pignon? (Teatr Kwadrat, Warszawa).
  • pIGNON [0]
    zawiedzona
    2012-05-16 08:52:42
    Sztuka beznadziejna, infantylna, poczułam się oszukana,osobiście nie polecam. Gdzie ten poprzedni teatr?
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Wszyscy jesteśmy dziwni
"Wszyscy jesteśmy dziwni" z nagrodą Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Dla Olgi Ciężkowskiej, studentki krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, spektakl ten był reżyserskim debiutem.

Laureaci 5 Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU
Ogłoszono werdykt 5. Konkursu Dramaturgicznego "Strefy kontaktu" [FOTO]

Których autorów sztuk teatralnych nagrodzono?

O nich się mówi