Spektakle, przedstawienia
ojciec74c338cb8c55169d111312b582f09a6a.jpg

Ojciec Bóg Autor sztuki: Katarzyna Wasilewska, Jacek Wasilewski

Ocena:

Opis spektaklu

Po pierwszych sukcesach sztuki w Warszawie i Krakowie, znakomitych recenzjach i entuzjastycznym przyjęciu publiczności, „Ojciec Bóg” zawita na deski Teatru Polonia. Zdaniem krytyków to monodram, który zmienia polski teatr.

“Ojciec Bóg” to ironiczna, przezabawna sztuka o ojcowskiej miłości. Jest częścią kultowego już projektu artystycznego, który rozgrywa się jednocześnie na deskach teatru i na Facebooku, gdzie śledzi go już 12’000 osób. Rewelacyjny, wzruszający tekst mówi o rzadko podejmowanym przez twórców temacie: relacjach między ojcem a synem. W roli tytułowej występuje Marcin Perchuć. Muzykę do sztuki skomponował Wojciech Waglewski.

O CZYM OPOWIADA SZTUKA

Spektakl opowiada o tym, co dzieje się z mężczyzną, gdy rodzi mu się dziecko. Pokazuje relacje ojca z synem: kształtowanie się roli ojca, zaangażowanie w opiekę nad synem i wychowanie, reakcję na młodzieńczy bunt, uniezależnianie się syna i moment, gdy ojciec uświadamia sobie, że syn może go przerosnąć. Fascynujące jest oglądanie relacji rodzinnych z punktu widzenia ojca.

Pomysł na sztukę polega na pokazaniu tych uniwersalnych rozterek na przykładzie niecodziennych bohaterów: Boga i jego Syna. Atrybuty boskie i ponadczasowe biblijne historie autorzy sztuki zestawili z problemami wynikającymi z konfliktu pokoleń, typowymi dla dzisiejszych mężczyzn. Wątki znane ze Starego i Nowego Testamentu zderzają się ze zjawiskami współczesnej cywilizacji.

Z FACEBOOKA NA DESKI TEATRU

Projekt wystartował w czerwcu 2010 r. na Facebooku. To właśnie internauci byli pierwszą widownią sztuki. Także teraz widz może wejść w dialog z tytułowym bohaterem i twórcami sztuki zarówno przed jak i po spektaklu. Premiera monodramu odbyła się w styczniu 2011 r. Spośród wielu pozytywnych recenzji prasowych można przytoczyć chociażby zamieszczoną na łamach Gazety Wyborczej opinię, iż „Ojciec Bóg” zmienia polski teatr*. Z kolei Mariusz Ziomecki, po obejrzeniu sztuki napisał m.in.: „…jestem zdumiony, że to zdarzyło sie nie w NY, nie w San Fran, tylko nad Wisłą!”.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa). Sprawdź seanse.
  • Teatr Polonia, Marszałkowska 56, Warszawa
    niedziela, 18 lutego: 17:00 (MAŁA SCENA - FIO)

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Ojciec Bóg.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Ojciec Bóg (Teatr Polonia, Warszawa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Gwiazdy filmu "Excentrycy" na żywo w musicalu "Król Swingu"
Gwiazdy filmu "Excentrycy" na żywo w musicalu "Król Swingu"

Pierwszy raz w historii polskiego kina film zainspirował twórców musicalu. W "Królu Swingu" zobaczymy plejadę gwiazd, które doskonale znamy.

Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet
Weź mnie. Do teatru. Jest metoda na tańszy bilet

Brak konieczności stania w długiej kolejce i szansa zakupu taniego biletu gdziekolwiek się jest - to zalety portalu www.eWejsciowki.pl. O misji, powstaniu i udogodnieniach portalu porozmawiamy z jego współzałożycielem - Maciejem Wartaczem.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!