Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Oresteja Ajschylosa - jedyna w całości zachowana trylogia antyczna - jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla sztuki europejskiej. Od wieków wraca się do mitu Elektry i Orestesa, dzieci Agamemnona i Klitajmestry, który zabił swoją matkę oraz jej kochanka, aby pomścić zamordowanego ojca.Twórcy badają w przedstawieniu archetyp Rodziny. Losy rodu Atrydów stają się podstawą do ich osobistej wypowiedzi na temat uwikłań rodzinnych. "Mity są kluczami do duchowych możliwości ludzkiego życia" - napisał wybitny religioznawca Joseph Campbell.

Spektakl jest koprodukcją Teatru Narodowego i Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Oresteja (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Oresteja.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Oresteja (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Oresteja (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Oresteja (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Oresteja (Teatr Narodowy - sala Bogusławskiego, Warszawa).
  • Litości [0]
    fankaStenki
    2012-04-16 11:35:01
    Rozumiem, że sztuka antyczna to tylko punkt wyjścia. Jakby pretekst, żeby dramat rozegrał się we wnętrzu współczesnej Rodziny. Założenie ok. Klitajmestra cudowna, chór znakomity, Kassandra naprawdę poruszyła... ale całość to ani dramat antyczny ani współczesny tylko dziwaczna karykatura Rodziny, nieprawdziwe, niesmaczne wręcz, problemy, karykaturalni jej członkowie. Zwłaszcza męscy, żałośnie niemęscy. Agamemnon jest jak flaki z olejem, Orestes kwalifikuje się do zakładu psychiatrycznego, a jego niby "przemiana" w finale doprowadza do pytania: kiedy już wreszcie się to skończy. Chciałam oklaskać Panie Stenkę i Chodakowską, ale widownia nie dała im szansy na drugie wyjście.
  • Re: żwykły widz [0]
    Odpowiedź na: żwykły widz
    kaśka
    2012-04-16 06:26:48
    zgadzam się z opinią, niektórzy widzowie wychodzili w czasie przerwy, ja ledwo wytrzymałam do końca. A koniec wybitnie straszny. Stenki mi najbardziej szkoda. Wczoraj reżyserki nie było na scenie - szkoda, wielu z nas chciało zobaczyć jak wygląda pani, której wyobraźnia wtłoczyła w jeden spektakl taką mnogość szokujących i obrzydliwych straszydeł.
  • żwykły widz [1]
    leszek
    2012-04-15 08:46:04
    tak kiepskiego i nie smacznego przedstawienia dawno nie było w tym teatrze--śmietanka aktorów na widowni--obserwowałem ich--nikt sie nie zachwycał --żeby nie aktorzy przedstawienia to nawet nikt by rezyserki tego czegoś na scenę nie zaprosił.Wymuszone kwiaty i kiepskie brawa.Ot i wszystko o tym przedstawieniu.Jestem zwykłym widzem teatralnym więć mogę bez obawy pisać o tym kiczu.Trochę żal mi wspaniałych aktorów którzy tam grali ale myslę że ta sztuka po miesiącu zejdzie z afisza i wszyscy a tym zapomną.Z szacunkiem zwykły amator teatru.
Polecamy
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Szalone noÅźyczki Teatr Kwadrat
Spektakl "Szalone nożyczki" po raz 1000. na scenie Teatru Kwadrat [FOTO]

Przedstawienie od 20. lat nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat, ciesząc się niesłabnącą popularnością.

Zdenka Pszczołowska
Zdenka Pszczołowska: Praca w teatrze nigdy się nie kończy. Wywiad przed premierą "Ballad i romansów"

Reżyserka części "Świteź" opowiada o spektaklu we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.