Spektakle, przedstawienia
pla7ac2b638e2318a954ff15c89cdbce63e.jpg

ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia Autor sztuki: Michael Cooney

Ocena: 5

Opis spektaklu

Podobno nieszczęścia chodzą parami, z całą pewnością ze stwierdzeniem tym nie zgodzi się główny bohater sztuki „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia” (tytuł oryginału: „Cash on delivery”), na którego konto, po utracie pracy, zaczynają spływać liczne formy pieniężnego wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze, i coraz bardziej wymyślne. Pieniądze mnożą się jak szalone!

 Okazuje się, że stworzenie kilku fikcyjnych postaci w połączeniu z błyskotliwością umysłu głównego bohatera oraz spolegliwością i oddaniem przyjaciół mogą uruchomić urzędniczą machinę przyznawania zasiłków.

 Usilne próby wykręcenia się ze skomplikowanej sytuacji powodują lawinę zabawnych zdarzeń, z których, zdawałoby się, nie ma odwrotu… I pomyśleć, że to wszystko z miłości do żony.

 „ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia”, to fantastyczna komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Obok reżysera Emiliana Kamińskiego, na scenie wystąpi dziesięciu aktorów, m.in.: Katarzyna Pakosińska, Krystyna Tkacz, Dorota Kamińska, Sambor Czarnota.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia (Teatr Kamienica, Warszawa). Sprawdź seanse.
  • Teatr Kamienica, Al. Solidarności 93, Warszawa
    piątek, 27 kwietnia: 19:30
    sobota, 28 kwietnia: 19:30

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia (Teatr Kamienica, Warszawa).

ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia (2)

Fot. Rafał Latoszek
Fot. Rafał Latoszek

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia (Teatr Kamienica, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia.

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia (Teatr Kamienica, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu ZUS czyli Zalotny Uśmiech Słonia (Teatr Kamienica, Warszawa).
Ostatnio czytane
Świat trzy grosze wart
Świat trzy grosze wart Warszawa

Prolog i monolog wykonuje krakowski bard Mirosław Czyżykiewicz. Śpiewa, aż ciarki przechodzą po plecach. Nie można sobie wymarzyć lepszego początku ani zakończenia.

"Ruby" - futurystyczna komedia romantyczna
"Ruby" - futurystyczna komedia romantyczna Warszawa

Nietuzinkowa, futurystyczna komedia romantyczna już w lutym będzie wystawiana w warszawskim Teatrze WARSawy. Komedia została oparta na motywach scenariusza filmowego "Ruby Sparks" autorstwa Zoe Kazan.

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi
Konkurs Ziaja